Як узаконити вже збудований гараж на своїй ділянці?

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Як узаконити вже збудований гараж на своїй ділянці?

Час прочитання: 2 хв.

Щоб на законному рівні розпоряджатися таким нерухомим майном, як гараж, обов’язковим етапом являється оформлення права власності. При наявності всіх необхідних документів Ви зможете на свій власний розсуд розпоряджатися даною нерухомістю: продати, оформити договір дарування, передати у спадок та ін. Важливо: якщо документи, які підтверджують власність на гараж відсутні, Ви не зможете реалізувати на нього своє право. Відсутність документів може призвести до того, що гараж буде знесено за рішенням суду або потенційний власник буде позбавлений можливості розпоряджатися нерухомістю. Єдиним, можливо правильним варіантом стане узаконення гаража.

Узаконення гаража – важливий етап для проведення різноманітних угод цивільно-правового характеру. Без правовстановлюючих документів передбачені штрафні санкції. За самовільне будівництво/експлуатацію гаража може бути встановлено штраф від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (ст. 96 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

 

Особливості узаконення гаража в Україні

Узаконення гаража залежить, передусім, від того, де він побудований. Якщо гараж побудований на ділянці, яка належить власнику нерухомого майна, процедура оформлення буде набагато легше. Більш проблемним являється отримання права власності на гараж, який побудований у дворі багатоповерхових будинків.

Розглянемо особливості узаконення гаража на ділянці власника. Якщо мова йде про розміщення гаража на прибудинковій території, знадобляться наступні документи:

  • Будівельний паспорт.
  • Технічний паспорт.
  • Декларація про готовність об’єкта.

Після завершення процедури реєстрації Ви зможете отримати  витяг, який буде підтверджувати Ваше право власності.

Як і у випадку зведення житлового будинку, після завершення будівництва гаража Вам потрібно буде звернутися в архітектурно-будівельну інспекцію для введення його в експлуатацію. Після чого Ви отримаєте новий технічний паспорт.

 

Важливо: якщо гараж було збудовано до 1992 року, то його узаконення не передбачає введення в експлуатацію.

Узаконення гаража через суд в Україні

Для узаконення гаража через суд знадобляться наступні документи:

  1. Технічний висновок.
  2. Технічний паспорт.
  3. Правові документи.

Узаконення самовільно збудованого гаража передбачає отримання позитивного рішення суду. Наступний етап – введення об’єкту в експлуатацію та узаконення нерухомості.

Зверніть увагу: гараж приймається в експлуатацію лише в тому випадку, коли за результатами проведення технічного обстеження підтверджено його безпечність.

У Вас немає часу для підготовки всіх необхідних документів, які можуть знадобитися в процесі узаконення гаража? Скористайтесь послугами справжніх професіоналів. Співробітники нашої  юридичної компанії «PRIKHODKO & PARTNERS» звільнять Вас від тривалої бюрократичної тяганини. Всі послуги надаються відповідно до угоди, яка укладається між нашою компанією та замовником.

Співпрацюючи з нашою компанією «PRIKHODKO & PARTNERS» Ви можете бути на всі 100% впевнені в якості послуг з узаконення нерухомості та позитивному результаті.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація