ЯК УЗАКОНИТИ РЕКОНСТРУКЦІЮ КВАРТИРИ В УКРАЇНІ – 2022 РІК?

"Нам не важливо, на чиєму боці влада, а важливо, на чиєму боці закон."

Перепельченко Анатолій Олександрович
E-mail
perepelchenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз

ЯК УЗАКОНИТИ РЕКОНСТРУКЦІЮ КВАРТИРИ В УКРАЇНІ – 2022 РІК?

Час прочитання: 2 хв.

Як відомо, будь яка дія потребує юридичного узаконення. І реконструкція квартири не є винятком. 

Реконструкція - це зміна зовнішнього вигляду об'єкта нерухомості. Сюди можна віднести об'єднання двох квартир, добудова допоміжних приміщень тощо. І зрозуміло, що як змінюється вигляд квартири, то і змінюється її технічна характеристика.

Визначення того, що підлягає під поняття реконструкція закріплено в ДБН А.2.2-3-2004.

З чого почати узаконку реконструкції квартири чи будинку?

Найперше це потрібно визначитися з видом робіт, які будуть проведені. Не потрібно спочатку робити, а далі думати як це внести в технічну документацію.

Далі потрібно звернутися до суб'єктів, які розробляють технічну документацію та замовити виготовлення проекту. Для цього необхідно надати документи, що підтверджують право власності заявника на житло, яке підлягає реконструкції.

Наступним кроком буде отримання дозволу на проведення робіт з реконструкції квартири. Такий дозвіл видає ДІАМ (Державна інспекція архітектури та містобудування). Дозвіл видається на підставі заповнення декларації з доданим проектом на виконання робіт. Заповнену декларацію можна подати через портал ДІАМ, або через ЦНАП.

Після отримання дозволу можна проводити реконструкцію квартири. За результатами виконаних робіт їх потрібно ввести в експлуатації. 

Процес введення в експлуатацію складається з того, що потрібно звернутися до БТІ та замовити виготовлення технічного паспорта на реконструкцію квартири. Далі на підставі виготовлено паспорту знову подається декларація о ДІАМ про закінчення робіт та введення квартири в експлуатацію.

Що робити, якщо реконструкцію проведено, а дозволу не отримано?

На практиці не всі відразу отримують дозвіл на реконструкцію. Деякі громадяни спочатку роблять, а вже тоді думають як це узаконити. На сьогодні діє будівельна амністія щодо тих будівель, які самостійно побудовані до 2015 року. Чи підпадає конкретно Ваш випадок під будівельну амністію потрібно вивчати це питання разом із спеціалістами. І продумувати шляхи як можна узаконтини таку реконструкцію.

Навіщо узаконювати реконструкцію квартири?

Відповідно до чинного законодавства жодні будівельні роботи не можна проводити без спеціального дозволу. За незаконну реконструкцію власнику може загрожувати адміністративна відповідальність.

Варто також зазначити, що незважаючи на воєнний стан державні інституції працюють, ДІАМ розглядає подані декларації та видає дозвола. А тому посилатися на те, що війна не вийде і дозвільні документи всерівно потрібно буде отримати.

Отже, якщо бажаєте розпочати реконструкцію квартири і не знаєте з чого почати, користуватися не порадами з інтернету, а консультаціями фахових спеціалістів. Адже правники в галузі нерухомості підкажуть з чого почати реконструкцію квартири, а у випадку незрозумілих ситуацій допоможуть з них вийти.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація