Як узаконити прибудову до приватного будинку?

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Як узаконити прибудову до приватного будинку?

Час прочитання: 2 хв.

Для здійснення законного будівництва нерухомості будь-якого виду в Україні треба в обов’язковому порядку отримати відповідні документи. Саме ці документи стануть підтвердженням введення споруди в експлуатацію. Як узаконити прибудову до приватного будинку? Цим питанням задаються власники приватних будинків. Узаконенням прибудови займаються фахівці PRIKHODKO&PARTNERS. Ми зробимо все можливе для захисту інтересів клієнта від значних матеріальних втрат та серйозних помилок.

АВТОАДВОКАТ ПО СТ. 130 КУоАП

Що таке прибудова?

Прибудова – це частина будівлі, яка прикріпляється до стін вже збудованої споруди та знаходиться за межами основної території будинку. Прибудова може бути як житловою, так і нежитловою. Ключовим її призначенням являється розширення площі. Це може бути баня, гараж, ганок, літня кухня, тераса, житлова кімната, мансарда. Перед початком роботи і процедури оформлення варто вирізнити, що таке прибудова, а що належить до частини житлової площі. Важливо: прибудову можна зробити як до приватного будинку, так і до квартири.

До яких наслідків може призвести відсутність узаконення прибудови до приватного будинку?

Прибудова до приватного будинку, яка здійснена без відповідних дозвільних документів, належить до категорії «самобуд». Відповідно до статті 376 Цивільного кодексу України, відсутність узаконення прибудови призводить до  наступних негативних наслідків:

  • Неможливість оформлення права власності на споруду.
  • Проблеми з підведенням до об’єкта комунікацій.
  • Знесення за рішенням суду незаконно зведеної споруди.
  • Захоплення прибудови сторонніми особами.
  • Штрафні санкції від інспекції ДАБК.
  • Неможливість вимоги відшкодування шкоди, заподіяної самовільно зведеній будові.

Окрім цього, без наявності документів, тобто, підтвердження права власності на прибудову, Ви не зможете самостійно розпоряджатися власною нерухомістю. Тобто, Ви не зможете продати будинок з прибудовою, передати його у спадок, подарувати та  ін.

Як відбувається узаконення прибудови до приватного будинку?

Процедура узаконення прибудови залежить від різних факторів. Наприклад, якщо при проведенні будівельних робіт не було отримано відповідний дозвіл від місцевих органів будівництва та архітектури, треба обов’язково узаконити нові будівлі.

Для цього використовується одна із процедур: спрощена або загальна. Спрощена процедура здійснюється при будівельній амністії. Ця процедура застосовується для прибудов до будівель, зведених у період з 1992 по 2015 рік. Для оформлення будівлі за умовами амністії необхідно провести інвентаризацію. Результатом стане оформлення технічного паспорта на об’єкт.

 

У випадку загальної процедури знадобиться оформлення будівельного паспорту та розробка проєктної документації.

Якщо Вам потрібно узаконити прибудову до приватного будинку, записуйтесь на консультацію до юристів PRIKHODKO&PARTNERS. Для розрахунку вартості узаконення прибудови до приватного будинку заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація