Як узаконити перепланування будинку в 2024 році? Узаконення перепланування будинку

«Укладаємо юридичні фундаменти для нерухомості та земельного розвитку!»

Дроботова Любов Дмитрівна
E-mail
drobotova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-90

Спеціалізується на реєстрації нерухомості, розв‘язання різноманітних питань пов‘язаних з введенням в експлуатацію, реконструкцією, переплануванням, об‘єднанням, поділом об‘єктів нерухомості. Земельних питань, укладання угод з нерухомістю.

Зв'язатися зараз

Як узаконити перепланування будинку в 2024 році? Узаконення перепланування будинку

Час прочитання: 3 хв.

Як відомо, на будь-яку нежитлову або житлову будівлю має бути наявна відповідна документація. В цій документації вказується така інформація, як загальна площа, кількість та розміри кімнат, планування та ін. Будь-які зміни, які вносяться до будинку, мають бути обов’язково узаконенні. Мова йде, зокрема, про перепланування. В цій статті ми розглянемо, як правильно провести узаконення перепланування будинку в 2024 році. Узаконення перепланування будинку – один із напрямків діяльності фахівців нашого юридичного бюро Приходько та Партнери.

 

Перепланування будинку: про що варто пам’ятати?

Якщо Ви вирішили розпочати будь-які будівельні роботи в будинку, варто визначитися з тим, до якого типу робіт вони будуть відноситись. Наприклад, достатньо часто плутають між собою такі два поняття: перепланування та реконструкція. При цьому зазначимо, що вони фундаментально різні.

Для початку розглянемо визначення «перепланування будинку». Будь-яке перепланування пов’язано з проведенням будівельних робіт, які не пов’язані з втручанням в огороджувальні та несучі конструкції будинку, розширенням площі будинку або зведенням додаткових господарських будіть поруч з будинком.

Процес перепланування будинку не передбачає отримання дозвільної документації. Що стосується реконструкції, такі документи мають бути обов’язково.

В Постанові Кабінету Міністрів будівельні роботи, пов’язані з переплануванням, перераховані достатньо детально (Постанова №406 від 07.06.2017 р.).

Серед найбільш поширених варіантів перепланування будинку:

  • Знесення перегородки між туалетом та ванною кімнатою.
  • Об’єднання житлової кімнати з кухнею (при збереженні несучих стін).
  • Встановлення нових стін/перегородок.
  • Демонтаж/зміна стін в будинку (не несучих).

Окрім цього, отримання документів-дозволів не потрібне в процесі будівництва споруди некапітального характеру (альтанка, гараж без фундаменту, літній душ та ін.).

Отже, узаконити перепланування будинку варто у двох випадках:

  • При самостійному проведені серйозної перебудови об’єкта нерухомості (зміна площі, технічних характеристик та ін.).
  • Відсутність оформлення змін, внесених колишніми власниками в об’єкт нерухомості.

Для узаконення перепланування будинку знадобляться наступні документи: ІНН, паспорт (документи надають всі співвласники будинку), документи, які стануть підтвердженням права власності (на землю та будинок), при наявності – технічний паспорт.

Зверніть увагу: якщо у будинку декілька співвласників, знадобиться згода та участь кожного з них. Якщо хтось не згодний, розв’язати дане питання можна виключно в судовому порядку.

 

Допомога професійних юристів з легалізації перепланування об’єкта нерухомості в 2024 році

В деяких випадках може виникнути питання: чи потрібно узаконювати перепланування будинку? Спробуємо відповісти на це питання. Незважаючи на те, що чинним українським законодавством не передбачено отримання дозволу на перепланування, все-таки, рекомендуємо отримати нові документи, які будуть відображати всі виконані роботи.

При відсутності правильно оформлених документів виникнуть серйозні труднощі з продажем, даруванням, здачею будинку в оренду та ін. Наявні невідповідності можуть бути виявлені під час проведення технічної інвентаризації та виготовлення технічного паспорта. Для узаконення будинку краще за все звернутися до професійних юристів.

Юристи Приходько та Партнери зможуть надати детальну інформацію, яка стосується узаконення об’єктів нерухомості, а також допоможуть зібрати необхідний пакет документів, оформивши перепланування відповідно до всіх проведених робіт.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг юриста з узаконення перепланування будинку заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація