Як узаконити мансарду?

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Як узаконити мансарду?

Час прочитання: 2 хв.

Будівництво мансарди – мрія багатьох мешканців власних будинків або квартир, які розташовані на перших поверхах у багатоквартирних будинках. Окрім функціональної мети розширення житлового простору, мансарди мають і ряд інших переваг. Наприклад, вони допомагають створити додатковий затишок та відпочинкову зону. Це особливо цінно для літньої пори, пізньої весни та ранньої осені. Однак мансарда – це не лише плюси, а й певні складнощі в контексті узаконення.

У багатьох людей таке узаконення асоціюється з бюрократичними процедурами. І ця думка аж зовсім не позбавлена раціональності. Проте, розуміння правових механізмів дещо спрощує ситуацію та допомагає подолати стан розгубленості.

У якому алгоритмі потрібно діяти для узаконення горища (мансарди)?

Спочатку отримуються спеціальні містобудівні умови. Є певні визначені вимоги, згідно з якими здійснюється перепланування, будівництво, оновлення чи розширення будівель. Якщо цього не дотриматися, то легалізація буде достатньо складною. Єдиний виняток – це коли мансарда добудовується до приватного будинку, не більше 300 квадратних метрів за площею.

Аби отримати необхідну дозвільну документацію, потрібно звернутися у відповідні органи в сфері містобудування й архітектури. І лише після цього виготовляються проекти – ескізний та робочий.

Чи можна починати будівництво, а згодом – його узаконювати?

Іноді люди не хочуть займатися згаданими проектами, а починають спочатку споруджувати мансарду, а потім думати над тим, як її узаконити. Але це складний шлях і навряд він буде безпроблемним. Лише на початку може здаватися, ніби таке рішення спрощує життя та допомагає розпочати будівельні роботи якомога швидше. Але в кінцевому рахунку воно створює відстрочені проблеми. Тому раціональніше буде починати, дотримуючись норм чинного законодавства.

Ескізний та робочий проекти

Отож, вертаємося до проектів. Під ескізним проектом мається на увазі ідея замовника, яку він хоче бачити втіленою, коли будівництво завершиться. І хоча цей проект не є складним, саме його наявність – підстава, аби отримати подальші необхідні для зведення мансарди документи. Далі потрібен робочий проект, котрий є максимально деталізованим планом. Лише після затвердження робочого проекту можна починати будівництво.

Які ще документи потрібні для узаконки?

Уповноважені органи містобудування повідомляють про додаткові довідки, які потрібно зібрати перед початком робіт. Серед них:

  • документи з органів ЖЕКу;
  • довідка з санепідемстанції;
  • довідка з органів пожежної безпеки тощо.

Коли довідки отримані, розпочинається будівництво. А по завершенні потрібно провести приватизацію споруди.

Взаємодія з БТІ не завжди є простою, тому у багатьох ситуаціях доцільно заручитися підтримкою фахівців. Та водночас складність узаконення мансарди не нівелює усіх тих переваг, які дає ця споруда. А вона дарує затишок та багато додаткових функціональних переваг для будівлі. Тож плануйте свої проекти – та успіхів!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація