Як узаконити літню терасу?

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Як узаконити літню терасу?

Час прочитання: 2 хв.

Згідно з положеннями ДСТУ 4281:2004, власники кафе, барів та ресторанів вправі облаштовувати біля своїх закладів літні тераси – тимчасові споруди, що класифікуються як МАФ (малих архітектурних форм). Такі споруди прилягають до закладів громадського харчування, які вже працюють.

Узаконення літніх терас – це процес, що не потребує великих зусиль. Проте без належного оформлення відповідних документів на підприємця чекають штрафи. Зокрема, за порушення держстандартів, норм та правил у сфері благоустрою передбачається адмін. відповідальність за ст.152 КУпАП, а саме штраф:

  • на громадян – від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • на посадових осіб й суб'єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 НМДГ.

***Примітка: Оскільки розмір НМДГ складає 17 грн, штраф може сягати 1700 грн. Натомість більш серйозним наслідком порушення може стати знесення (демонтаж) тераси.

Потурбуйтеся про належне документальне оформлення свого літнього майданчика для прийому гостей – а ми, фахівці юридичної компанії "Приходько та Партнери", готові вам в цьому допомогти.

Умови облаштування та узаконення тераси

Подібні майданчики можуть мати вигляд павільйонів, навісів таке інше на прилеглій до закладу території чи у внутрішньому дворику.

Не слід плутати літні тераси, дозвіл на розміщення яких діє з 1 травня до 31 жовтня, та сезонні тимчасові споруди, які можна використовувати в будь-яку пору. Процедура оформлення документів на останні дещо складніша.

Облаштовуючи літню терасу, слід дотримуватись певних вимог, зокрема:

  • встановити біля цього майданчика освітлювальні прилади та урни для сміття;
  • зберігати дистанцію понад 20 м від перехрестя вулиць чи зупинки громадського транспорту, а також понад 100 м від залізничних переїздів;
  • дотримуватися відстані мінімум 5 м від проїзної частини та мінімум 1 м від тротуару;
  • не робити заглибленого в землю фундаменту та не сягати в гору більш як на 4 м;
  • не розміщувати майданчик біля фасадів культурних або адміністративних будівель, пам’ятників, клумб, фонтанів, оглядових і панорамних майданчиків, а також в охоронних зонах інженерних комунікацій.

Оформлення документів на терасу

Дозволом на облаштування літньої тераси біля кафе, бару чи ресторану є довідка про функціональне призначення. Це строковий і платний документ.

Алгоритм оформлення документів на літню терасу виглядає наступним чином:

  • Отримання довідки про функціональне призначення.
  • Укладення договору стосовно пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою на розміщення майданчика біля стаціонарного закладу ресторанного господарства.
  • Оплата пайового внеску (розмір якого залежить від місця розташування об’єкта).
  • Отримання інформаційного талона, який слід розмістити біля входу.
  • Проведення реєстрації в департаменті міського благоустрою.

До цього базового алгоритму можуть додаватися додаткові кроки у разі, коли ви не є власником, а лише орендуєте заклад громадського харчування. За подібних обставин для облаштування літньої тераси крім вказаних документів потрібно додатково отримати письмову згоду від власника.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація