Як узаконити будинок на дачній ділянці (садовому товаристві) в Україні?

«Ми зробимо для Вас міцний юридичний фундамент!»

Овсянко Ангеліна Володимирівна
E-mail
ovsianko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Юрист практики нерухомості, будівництва та земельного права.

Зв'язатися зараз

Як узаконити будинок на дачній ділянці (садовому товаристві) в Україні?

Час прочитання: 3 хв.

Відповідно до чинного законодавства, будь-який об'єкт нерухомості, який було зведено на тій чи іншій земельній ділянці, треба обов'язково узаконити, тобто, оформити необхідний пакет документів. При їх відсутності будівля буде підпадати під категорії “самобуд”. В цій статті ми розглянемо, як узаконити будинок на дачній ділянці (садовому товаристві) в Україні. Узаконення самобудів — один із напрямків діяльності фахівців нашого юридичного бюро Приходько та Партнери.

 

Для чого проводити узаконення будинку?

Розпочнемо з того, що узаконення будинку на дачній ділянці передбачає отримання відповідного пакету документів. Однак, що стосується процесу легалізації в цілому, він розпочинається ще до будівництва. Таким чином, існує 2 шляхи: оформлення через наявне право власності на земельну ділянку, доповнене отриманням дозволу на будівництво та легалізація вже збудованого об'єкта нерухомості, тобто, самобуду. Другий шлях оформлення актуальний для  вже збудованого будинку, однак, при відсутності документів. Якщо не пройти через жодну із вказаних процедур, будівля буде вважатися не чим інакшим, як самобудом.

Процедура узаконення: що потрібно враховувати?

Українське законодавство передбачає єдину форму оформлення житлових, дачних та садових будинків. Однак, наявні, все ж-таки, певні відмінності в процедурі легалізації різних об'єктів нерухомості.

Розглянемо це питання більш детально.

  • Будинки, які були зведені до 05.08.1992 року

Зазначені об'єкти нерухомості не передбачають процедуру введення в експлуатацію. Щодо них одразу застосовується реєстрація права власності. Такі об'єкти оформлюються після розробки технічного паспорта та реєстрації права власності. Власник такого будинку отримує Витяг з реєстру нерухомості.

  • Будинки, зведені до 09.04.2015 року (площа — до 300 м²).

Для цієї категорії будинків використовується спрощена процедура оформлення. Легалізація проводиться за принципами будівельної амністії.  Достатньо розробити технічний паспорт, де буде відмітка про проведення технічного звіту та технічного обстеження.

Відбувається реєстрація Декларації щодо готовності введення об'єкта нерухомості в експлуатацію. В результаті власник нерухомості отримує Витяг про реєстрацію.

  • Будинки, зведені після 09.04.2015 року площею до 500 м².

Такі будинки узаконюються за загальною процедурою.

  • Будинки, зведені після 09.04.2015 року площею понад 500 м².

Такі будинки вимагають кардинально іншого підходу до процесу узаконення об'єкта нерухомості.

 

Щодо необхідних документів. Перед тим, як розпочати процедуру узаконення будинку, розташованого на дачній ділянці в Україні, варто підготувати наступний пакет документів:

  • Технічний паспорт (за наявності).
  • Документи, які підтверджують право власності на будинок та земельну ділянку.
  • Ескіз або проєкт будівництва (за наявності).

Допомога професійних юристів з узаконення будинку на дачній ділянці

Вам потрібно узаконити будинок і, при цьому, ви не знаєте, з чого розпочати? Фахівці Приходько та Партнери допоможуть Вам в цьому. Ми маємо багаторічний практичний досвід з узаконення об'єктів нерухомості різної складності. Ми працюємо на отримання якісного та максимально оперативного результату.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг юриста з узаконення будинку на дачній ділянці заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація