Як узаконити балкон на першому поверсі? –  узаконити прибудову балкона

«Укладаємо юридичні фундаменти для нерухомості та земельного розвитку!»

Дроботова Любов Дмитрівна
E-mail
drobotova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-90

Спеціалізується на реєстрації нерухомості, розв‘язання різноманітних питань пов‘язаних з введенням в експлуатацію, реконструкцією, переплануванням, об‘єднанням, поділом об‘єктів нерухомості. Земельних питань, укладання угод з нерухомістю.

Зв'язатися зараз

Як узаконити балкон на першому поверсі? – узаконити прибудову балкона

Час прочитання: 3 хв.

Майже  всі сучасні багатоповерхові будинки в Україні мають балкони. Наявність балконів дозволяє розширити простір, облаштувати додаткові місця для відпочинку та дозвілля або створити цілі кімнати. Якщо мова йде про старі багатоповерхові будинки, власники квартир на першому поверсі могли тільки мріяти про балкони. Їх відсутність спонукає жителів таких будинків самостійно прилаштовувати балкони. При цьому варто зазначити, що прибудова балкона обов’язково передбачає його узаконення. В цій статті наші юристи – фахівці Приходько та Партнери розкажуть, як узаконити балкон на першому поверсі.

 

Законодавча база питання

Велика кількість квартир в Україні потребують облаштування додаткового простору, тобто балкону. Однак, тут є певні законодавчі нюанси. Власники квартир на першому поверсі не можуть додати подібну прибудову до квартири виключно за власним бажанням. Треба обов’язково отримати відповідні дозвільні документи та узаконити прибудову.  В залежності від умов процедура узаконення буде відрізнятися. Наприклад, якщо балкон не має фундаменту, його узаконити набагато швидше та простіше. Це пов’язано з тим, що він не торкається земельної ділянки. Якщо мова йде про будівництво прибудови на першому поверсі, процедура узаконення проходить набагато складніше. Для правильного та оперативного узаконення прибудови краще скористатися послугами професійних юристів.

Якщо власник квартири на першому поверсі проігнорує процес легалізації прибудов, це матиме юридичні наслідки: для фізичних осіб – від 50-ти НМДГ, для юридичних осіб – від 36-ти прожиткових мінімумів.

Окрім штрафних санкцій, власник квартири з прибудованим балконом не зможе подарувати, продати, передати у спадок, обміняти об’єкт нерухомості.

 

Етапи узаконення прибудови балкона

Балкон у вигляді прибудови може зачіпати не тільки частину споруди, а й конструкцію багатоквартирного комплексу в цілому. Часто балкони виходять за межі цих конструкцій. Відповідно до чинного українського законодавства, можна узаконити вже повністю збудований балкон. Цей процес майже не відрізняється від легалізації прибудови перед її будівництвом.

Серед етапів узаконення прибудови балкона:

  • Отримання дозвільних документів від місцевих органів виконавчої влади.

Окрім цього, вам знадобиться згода на зведення прибудови від керівника ОСББ та сусідів.

  • Оформлення права власності на ту частину земельної ділянки, яка буде забудовуватись.

Як варіант може використовуватись договір оренди відповідної території.

  • Розробка професійного проєкта.

Представники архітектурної інспекції допоможуть погодити документацію для узаконення прибудови.

  • Подання повідомлення про початок ведення прибудови.
  • Проведення технічної інвентаризації після завершення будівництва.

Після зведення балкона виготовляється новий технічний паспорт квартири.

  • Подання документів на реєстрацію прибудови.

Останній етап – реєстрація права власності на споруджений балкон.

Допомога професійних юристів в узаконенні прибудови балкона

Процес узаконення прибудови балкона – достатньо непросте завдання. Краще його довірити справжнім професіоналам. Юристи нашого бюро Приходько та Партнери підготують всі необхідні документи, забезпечивши, тим самим, якісне та оперативне узаконення прибудови.

Ми консультуємо наших клієнтів з усіх питань. Великий досвід роботи в сфері узаконення об’єктів нерухомості та прибудов дозволяє нам розв’язувати навіть найскладніші питання. Всі можливі тонкощі та ризики обговорюються на ранніх етапах. Легалізація прибудови оформлюється нашими юристами «під ключ».

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг юриста з узаконення балкону на першому поверсі заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація