ЯК УЗАКОНИТИ САМОВІЛЬНЕ БУДІВНИЦТВО – БУДІВЕЛЬНА АМНІСТІЯ.

ЯК УЗАКОНИТИ САМОВІЛЬНЕ БУДІВНИЦТВО – БУДІВЕЛЬНА АМНІСТІЯ.

Час прочитання: 2 хв.

Без узаконення самовільної забудови неможливо придбати або продати, подарувати або провести будь-які інші маніпуляції з об'єктом нерухомості. Дана процедура необхідна для отримання прав власності на будівлю, яке побудоване без дозволу місцевих органів управління. Тільки за допомогою узаконення об'єкта будівництва можна стати його законним власником і повноцінно користуватися, розпоряджатися їм згодом. 

Поправки в законі і амністія

В 2019 року в закон «Про регулювання містобудівної діяльності» були внесені деякі поправки і зміни. До будівель, на які поширюються ці нововведення, відносяться:

  • споруди, побудовані на земельній ділянці, що відповідає його функціональним призначенням;
  • об'єкти будівництва, які споруджуються без пакета дозвільної документації;
  • житлові самобуди і господарські будівлі, зведені в проміжок з 5-го серпня 1992 року по 9-е квітня 2015 роки (за умови, що їх площа не більше 300 м2);
  • самобуди сільськогосподарського призначення,будівництво яких було завершено до 12 березня 2011 року.

Важливо! У багатьох випадках точний термін завершення будівництва передбачити вкрай складно. У такій ситуації має сенс скористатися будівельною амністією,щоб узаконити споруджується об'єкт.

Однак, згідно із законодавством, деякі об'єкти не амністують. Амністія не поширюється на зводяться споруди, які будуються на ділянці, що не належить власнику. Також будівельна амністія не поширюється на споруди, якщо право власності оформлено лише частково.

Згідно з наказом Мінрегіонбуду від 18.01.2019 року порядок проведення технічного обстеження та прийняття самобудів в експлуатацію був змінений. Це необхідно враховувати при узаконення (зокрема, змінена форма декларації та зразок позначки про проведене технічне обстеження).

Процедура узаконення

Для узаконення самовільно збудованого об'єкта необхідно:

  1. Провести технічне обстеження будівлі і отримати звіт. 
  2. Подати в органи ДАБК заяву, копію техпаспорта на об'єкт з відміткою про проведене технічне обстеження.
  3. Надати копії та оригінали документів, які підтверджують право володіння земельною ділянкою.

Увага! Щоб пройти процедуру технічного обстеження самобуду,можна звернутися в Бюро технічної інвентаризації (БТІ) або до сертифікованого приватному інженеру. З приватним інспектором в обов'язковому порядку укладається договір на проведення техобстеження.

Якщо всі документи будуть надані в повному обсязі, ви отримаєте письмовий дозвіл на узаконення самовільної забудови протягом 10 днів з дня звернення до уповноважених органів. 

Після отримання дозволу необхідно присвоїти спорудження поштову адресу та оформити право власності. Для присвоєння поштової адреси слід звертатися в органи місцевого самоврядування. Майнове право оформляє державний реєстратор.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація