Фото: Як усиновити дитину з роддому в Україні

"Очікуваний результат від нашої роботи - наша норма. Давати клієнту більше ніж він очікує - наша ціль."

Сулик Роман Андрійович

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз

Як усиновити дитину з роддому в Україні

Час прочитання: 3 хв.

Усиновлення дітей в Україні з кожним роком стає все більше популярною тематикою.

Це пояснюється тим, що в країні росте кількість дітей, що були позбавлені батьківського піклування через активні бойові дії, а тому громадянами бажають надати їм прихисток та турботу.

Однак, на практиці нерідко виникає питання щодо того як правильно усиновити дитину з роддому в Україні, оскільки трапляються випадки, коли вона була там залишена її біологічними батьками або іншими близькими родичами. В чому і вбачається актуальність даної тематики на сьогодні.

А тому у цій статті ми поговоримо про особливості усиновлення дитини з роддому в Україні, з урахуванням положень чинного законодавства.

Яким чином можна усиновити дитину з роддому в Україні?

Перш за все потрібно зазначити, що Сімейний кодекс України встановлює обовʼязок батьків забрати дитину із пологового будинку (лікувально-профілактичного закладу, який забезпечує надання акушерсько-гінекологічної та неонатологічної стаціонарної допомоги) чи іншого медичного закладу (ст. 143 СКУ).

Цей обовʼязок покладається на батьків дитини, які є офіційно одруженими, а також матір та батька, що не перебувають в шлюбі між собою. Якщо дитину з пологового будинку не забирають біологічні її батьки, то взяти на утримання таку дитину мають право її близькі родичі, однак при цьому потрібно мати обовʼязково дозвіл від органу опіки та піклування.

Важливо! У випадку, якщо дитину з пологового будинку ніхто не зʼявився забрати, в тому числі її батьки, близькі родичі або інші члени сімʼї, то тоді вона вважається такою, що була позбавлена батьківського піклування і може підлягати усиновленню.

Також, варто зазначити, що із аналізу ст. 209 СКУ можна сказати, що законодавство виділяє 2 строки для усиновлення дитини, яка не була забрана чи знайдена в пологовому будинку, а саме:

  • Якщо дитину покинули батьки, інші близькі родичі та члени сімʼї, то її можна усиновлювати лише після досягнення нею двомісячного віку.

Такий строк встановлюється, тому що батьки можуть перебувати в певному афективному стані, оскільки новонароджена дитина не була бажаною, і таким чином особам потрібен час для ухвалення кінцевого рішення про її прийняття в сімʼю або відмову від неї.

Також причиною залишення дитини з боку близьких родичів та інших членів сімʼї може бути їхня непоінформованість про факт народження дитини та її перебування в пологовому будинку.

  • Якщо дитину було підкинуто чи знайдено на території пологового будинку чи іншого медичного закладу, то її можна усиновлювати лише після спливу 2 місяців з часу її знайдення.

Такий строк законодавець встановлює для того, щоб знайти біологічних батьків дитини або інших її близьких родичів, оскільки їх місцезнаходження невідоме та вони не можуть реалізувати своє законне право на відмову від дитини або її прийняття в сімʼю.

Крім цього, у такому випадку працівниками правоохоронних органів Нацполіції та пологового будинку або закладу охорони здоровʼя складається відповідний акт, в якому вказується час та місце знаходження дитини, за яких обставин її було знайдено та ким саме. На підставі цього акту дитину буде влаштовано до дитячого закладу на постійне місце її проживання, а також майбутнє усиновлення.

Важливо! Після цього як ці терміни спливають, особа має право на звернення до судового органу влади із метою усиновлення дитини із пологового будинку.

Якщо у вас залишились питання щодо того як усиновити дитину з роддому в Україні, то в такому вам не обійтися без консультації від надійних фахівців - адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наші юристи завжди готові допомогти клієнтам у розʼясненні проблемних аспектів усиновлення дитини в Україні, оскільки вони володіють ґрунтовними знаннями та багаторічним досвідом роботи в сфері сімейного права. А тому не зволікайте та звертайтесь саме до нас!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація