ЯК УСИНОВИТИ ДИТИНУ З ДРУГОГО ПОДРУЖЖЯ?

"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

ЯК УСИНОВИТИ ДИТИНУ З ДРУГОГО ПОДРУЖЖЯ?

Час прочитання: 2 хв.

ЯК УСИНОВИТИ ДИТИНУ З ДРУГОГО ПОДРУЖЖЯ?

Унаслідок різних життєвих обставин трапляються ситуації, коли батько або мати дитини вступають у новий шлюб і створюють сім’ю з іншою людиною. До юристів нашої компанії досить часто звертаються з питаннями: що потрібно для того, щоб один з подружжя усиновив дитину іншого, та які можуть бути перешкоди?

 

Насамперед, особа, яка хоче стати батьком чи матір’ю для дитини, має звернутись із заявою до служби у справах дітей - залучення даного державного органу у цій справі є обов’язковим. Окрім заяви необхідно зібрати пакет документів, визначений законодавством.

Одним з ключових моментів для отримання позитивного висновку про усиновлення є:

  • наявність нотаріально посвідченої письмової згоди батьків дитини;
  • згода батька / матері дитини та документ, який встановлює відсутність у дитини другого з батьків (це може бути свідоцтво про смерть, рішення суду про позбавлення батьківських прав, про визнання особи недієздатною чи безвісно відсутньою тощо).

У разі, якщо майбутній усиновлювач є іноземцем, процедура залишається такою, як і для українців, але додатково проводиться перевірка на наявність чи відсутність інформації, що має компрометуючий характер, у правоохоронних органах.

 

Служба у справах дітей отримує заяву та протягом десяти днів перевіряє подані документи, умови проживання, може провести розмову та з’ясувати, чи згодна дитина (якщо вона усвідомлює факт усиновлення та може самостійно висловити свою думку) та на основі всіх отриманих даних формує висновок про можливість усиновлення.

Ще одним невід’ємним етапом процедури є звернення до суду із заявою про усиновлення. На підставі рішення суду, що набрало законної сили, заявник набуває батьківських прав та обов’язків щодо дитини, подружжям може бути внесено зміни до актового запису про народження дитини.

Отже, процедура усиновлення дитини другого з подружжя не є дуже складною, однак на практиці виникає багато неоднозначних питань, що потребують допомоги кваліфікованого спеціаліста.

Якщо Ви потребуєте детальної консультації або повного юридичного супроводу справи, юристи та адвокати ЮК «Приходько та партнери» неодмінно нададуть відповіді на всі питання та допоможуть на кожному з етапів даної процедури - від підготовки необхідних документів до отримання позитивного рішення суду.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація