ЯК УСИНОВИТИ ДИТИНУ ПІД ЧАС ВІЙНИ

"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

ЯК УСИНОВИТИ ДИТИНУ ПІД ЧАС ВІЙНИ

Час прочитання: 2 хв.

У такий непростий для нашої країни час ми всі певною мірою потребуємо допомоги та підтримки: як дорослі, так і діти. Але особливо це стосується тих діток, які внаслідок різних обставин втратили своїх батьків та мріють про теплі сімейні стосунки. Багато українців мають бажання усиновити дитину, але в умовах воєнного стану з’являється питання: чи діє наразі процедура усиновлення?

Дійсно, з початком повномасштабного вторгнення дана процедура була призупинена через те, що державні органи не мали змоги функціонувати належним чином, а це унеможливлювало як підготовку потрібних документів, так і саму процедуру. Але наразі усиновлення в Україні відновлено.

 

ЯК УСИНОВИТИ ДИТИНУ ПІД ЧАС ВІЙНИ - urb 4423 1

Важливо: усиновлення можливе на території, що підконтрольна Україні та за відсутності там активних бойових дій.

ЯК УСИНОВИТИ ДИТИНУ ПІД ЧАС ВІЙНИ - exam testЧи змінився процес усиновлення в умовах воєнного стану?

Ні, процедура проходить так, як і у звичайний час, від постановки на облік кандидатів в усиновлювачі до судового розгляду та винесення рішення.

З чого потрібно розпочинати?

Перш за все, треба зібрати необхідний пакет документів та подати заяву до служби у справах дітей та сім’ї про Ваше бажання стати кандидатом в усиновлювачі.

Хто має переважне право на усиновлення дитини?

Якщо Ви ще не визначилися з дитиною та розглядаєте усиновлення з дитячого будинку, перевагу матиме подружжя та особи, які усиновлюють кількох дітей, які є братами та сестрами. В інших випадках перевага надається родичам дитини, особам, в родині яких вона тимчасово виховується, а також чоловік матері чи дружина батька дитини.

 

ЯК УСИНОВИТИ ДИТИНУ ПІД ЧАС ВІЙНИ - group protectionЧи можна усиновити дітей, які постраждали від війни?

Усиновленими можуть бути лише діти, які визнані сиротами, позбавленими піклування батьків або у разі, якщо їхні батьки дали на це згоду. Вони обов’язково мають бути на обліку, що здійснюється службами у справах дітей чи іншими державними органами. Дитині, яка опинилась без піклування батьків, але їх та інших родичів наразі не знайдено, можна надати тимчасовий прихисток у своїй сім’ї до моменту появи її рідних або визнання дитини сиротою чи позбавленою батьківського піклування – у такому разі буде можливість усиновити цю дитину за встановленою процедурою.

Спеціаліст з сімейних питань неодмінно зможе полегшити процедуру усиновлення, надаючи повний юридичний супровід на кожному з етапів, оскільки питань у майбутніх усиновлювачів може виникнути безліч: від необхідного пакету документів та процесу поставлення їх на облік кандидатів до подання та розгляду заяви в суді, а також подальшої зміни свідоцтва про народження дитини.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація