Як уникнути покарання за дачу хабара?

«Ми захистимо Вас у Вашому кримінальному провадженні!»

Панасенко Олексій Олександрович

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз

Як уникнути покарання за дачу хабара?

Час прочитання: 2 хв.

В сучасному українському суспільстві побутує думка, що хабар – прийнятний спосіб розв’язання найрізноманітніших проблем. Головний аргумент, який наводиться в даному випадку – неможливість застосування інших способів вирішення того чи іншого питання. Хоча в Україні, як і у всьому світі активно борються з корупцією, регулярне затримання державних службовців свідчить про те, що над цим напрямком потрібно ще працювати.

Хабар – приймання посадовою особою тих чи інших матеріальних цінностей (гроші, предмети розкоші, послуги, будь-яка майнова вигода) за дію/бездіяльність в інтересах особи, яка пропонує хабар. Відповідно до сучасного українського законодавства злочинами визначаються: провокація хабара, дача хабара, отримання хабара. В цьому контексті може виникнути питання: як уникнути покарання за дачу хабара? Розібратися в цьому допоможуть фахівці «PRIKHODKO & PARTNERS».

 

Відповідальність за дачу хабара

Допомогти в мінімізації відповідальності за дачу хабара зможе адвокат, який спеціалізується на вирішенні подібних питань. Відповідно до статті 369 Кримінального кодексу України, за дачу хабара (неправомірної вигоди) державному службовцю передбачено позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна. Якщо мова йде про підкуп особи, яка надає певні публічні послуги (оцінювач, нотаріус, аудитор), максимальне покарання – позбавлення волі до 8-ми років.

Розглянемо ситуації, які допоможуть уникнути подібних проблем з законом. Часто самі державні службовці наполягають на хабарі. Це може бути як провокація (бажання звинуватити вас у хабарництві), так і дійсне бажання отримання не доброчесним представником державного органу неправомірної вигоди. У будь-якому випадку, краще не порушувати закон. Наприклад, вимоги держслужбовця можна записати на диктофон або на відео. Надалі ці матеріали стануть ключовими для правоохоронних органів. Ще один варіант – спілкування з державним службовцем при свідках.

Якщо, все ж таки, вас звинуватили в наданні хабара, це не означає, що 100% ви підпадаєте під кримінальну відповідальність. Наприклад, якщо мало місце вимагання хабара або після давання хабара ви заявите в правоохоронні органи про цю ситуацію, ви зможете уникнути покарання.

АВТОАДВОКАТ ПО СТ. 130 КУоАП

 

Юридичний захист особи, звинуваченої в надані хабара в Україні

Професійний захист у справах про хабарі здійснює адвокат у кримінальних справах. Послуги адвоката надаються відповідно до попередньо укладеного договору. Вартість послуг адвоката формується індивідуально. Все залежить від ситуації, яка склалася у клієнта.

Фахівці «PRIKHODKO & PARTNERS» пропонують наступні послуги:

  • Консультування.
  • Ознайомлення з матеріалами кримінальної справи.
  • Участь при проведенні слідчих дій.
  • Збір інформації, документів, доказів.
  • Захист інтересів обвинуваченого/підозрюваного у суді.
  • Апеляція і касація.

Ми докладемо максимум зусиль для того, щоб Ви змогли уникнути покарання за дачу хабара. Ми маємо потрібний інструментарій для досягнення поставлених цілей. Записуйтесь на консультацію!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація