"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

ЯК ТА ЯКИЙ РРО ОБРАТИ?

З 1 січня реєстратор розрахункових операцій (РРО) мають стояти вже у більшості бізнесу, в тому числі і ФОП, які в групі ризику. Тому до цього варто готуватись заздалегідь. То ж давайте проаналізуємо, як встановити РРО та які вони бувають.

РРО буває двох видів:

 • стаціонарний (як термінал);
 • програмний (ПРРО).

То ж який обрати: стаціонарний чи програмний? Все залежить від сфери діяльності.

Якщо у Вас ресторан – стаціонарний зручніший. Однак програмний – дешевший. Тому він підійде для онлайн-магазинів, сфери послуг.

РРО бувають різні. РРО від податкової, який є лаконічним, простим та безкоштовним, однак без додаткових функцій.

Вчасно. Каса, що працює як з браузера ПК, так і планшета. Тут Ви можете скористатися можливістю інтегрування з 1с. Смарт. Каса є одночасно програмним і стаціонарним касовим апаратом. Це рішення для онлайн точок торгівлі і послуг, та онлайн-магазинів. У ньому Ви можете скористатися можливістю встановити додаток для аналізування продажів, періодичності оплат, ефективності роботи.

То ж проаналізуємо алгоритм реєстрації РРО:

 • Обираєте модель РРО, купуєте та укладаєте договір із сервісним центром (компанія, яка буде встановлювати ваш РРО, перевіряти пломби);
 • Подача Заяви про реєстрацію РРО форми 1-РРО;
 • Протягом 2 днів отримуєте Довідку про резервування фіскального номера форми 2-РРО;
 • Звертаєтесь у сервісний центр для встановлення та налаштування РРО. Після завершення робіт, сервісний центр передає інформацію у податкову;
 • Отримання Реєстраційного посвідчення форми 3-РРО із усією інформацією про ваш пристрій.

Щодо ПРРО, то алгоритм реєстрації наступний:

 • Подача Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність форми 20-ОПП, із зазченням адреси магазину чи вашої діяльності;
 • Подача Заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій форми 1-ПРРО. Тут вказуються назва вашого магазину, адреса, назва ПРРО;
 • ПРРО присвоюється унікальний фіскальний номер, який можна переглянути у вкладці Облікові дані платника;
 • Подача Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованих/удосконалених сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО форми 5-ПРРО. Якщо працює сам ФОП, то потрібно вказувати його. Якщо є касири – відповідно вказувати їх.

То ж по суті, реєстрація РРО чи ПРРО не забирає багато часу чи зусиль, тому Вам потрібно вже дізнаватися інформацію та вирішувати, який саме пристрій будете використовувати з початку 2022 року. Працювати без РРО не радимо, оскільки це може спричинити проведення перевірки та накладення штрафних санкцій. Крім того, рекомендуємо слідкувати за змінами в законодавстві протягом наступних двох місяців, оскільки існує декілька ініціатив на зміну правил застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Юридична компанія «Приходько та партнери» знає як допомогти бізнесу та полегшити його роботу. Звертайтеся, ми завжди відкриті для допомоги.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація