«Ми зробимо для Вас міцний юридичний фундамент!»
Юрист практики нерухомості, будівництва та земельного права.
Як та скільки коштує переоформити квартиру в Україні?
Законодавством України передбачена обов'язкова процедура узаконення об'єктів нерухомості. В іншому випадку Ви не зможете провести з своїм будинком чи квартирою жодної операції. Наприклад, навіть договір купівлі-продажу без процедури узаконення буде мати статус звичайного папірця. Ви не зможете провести реконструкцію, переобладнати власну квартиру, офіційно здати в оренду чи продати об'єкт нерухомості. В цій статті наші фахівці, юристи з нерухомості Приходько та Партнери розкажуть, як та скільки коштує переоформити квартиру в Україні.
Що впливає на вартість переоформлення квартири?
Сплачувати переоформлення квартири може як продавець, так і покупець. Нормативно це питання не врегульовано. Тому домовленості здійснюються в індивідуальному порядку. В деяких випадках переоформлення квартири може здійснюватись на основі процедури спадкування чи дарування.
Ціна переоформлення квартири формується на основі:
- Послуг нотаріуса. Нотаріус може бути як державним, так і приватним.
- Податків.
- Державного мита.
- Роботи оцінювачів житла.
Кінцева вартість буде залежати від кожного з вказаних вище чинників. Наприклад, значно відрізнятися може цінова політика нотаріусів.
Важливе значення також має приналежність об'єкта нерухомості до квартир в новобудовах чи вторинного ринку. Наприклад, вартість переоформлення квартири в новобудовах буде дорожче. Також багато чого залежить від того, де саме розташовується будинок (в елітному районі чи ні, в центрі чи передмісті).
Окрім цього, вартість переоформлення залежить від оцінки майна. Держмито становить 1% від загальної ціни квартири.
Таким чином, вартість квартири розраховується індивідуально для кожного конкретного випадку.
Варіанти угод з нерухомістю
На сьогодні існують різноманітні схеми укладення угод, пов'язаних з об'єктами нерухомості. Серед них найбільш популярними являються:
- Купівля/продаж
- Рента
- Заповіт та дарування.
Крім стандартного договору кожна з вказаних вище процедур має певні особливості. Залежно від того, в якій формі буде укладена угода, можна отримати не тільки зменшення вартості переоформлення квартири, а й проблеми з потенційними власниками квартири. Юристи з нерухомості Приходько та Партнери, зможуть вберегти Вас від спірних питань та оформлять все правильно.
Наступне питання, на яке варто звернути увагу, це пакет документів, необхідний для переоформлення квартири в Україні. Для здійснення процедури знадобляться:
- Договір купівлі-продажу або дарування.
- Свідоцтво про право власності та право на спадщину.
- Особисті документи (паспорти, ІНП та ін.).
- Копії виписки з особового банківського рахунку та будинкової книги.
Після того, як будуть зібрані всі необхідні документи, знадобиться звернення до представників Державної реєстраційної служби. Наступний етап — заповнення заяви та подання пакета документів.
Після цього треба почекати деякий час на розгляд поданої заяви та документів. Після прийняття всіх документів Вам видадуть Свідоцтво про право власності на об'єкт нерухомості.
Після отримання Свідоцтва знадобиться актуалізація і інших документів. Мова йде про договір купівлі-продажу, договір оренди, страхові поліси та ін.
Фахівці з нерухомості Приходько та Партнери допоможуть суттєво спростити процедуру переоформлення квартири. Ми цінуємо Ваш особистий час! Вам не потрібно буде його витрачати на бюрократичну тяганину.
У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг фахівця з нерухомості заповніть форму нижче.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Юрист практики нерухомості, будівництва та земельного права.
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня