"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

ЯК ТА НАВІЩО ЗНАТИ СВІЙ СТРАХОВИЙ СТАЖ?

 Питання здійснення відрахувань із заробітної плати в порядку сплати єдиного соціального внеску є актуальним в сучасних умовах. По-перше, це хвилює роботодавця, на якого покладено обов’язок зі сплати єдиного соціального внеску, а по-друге, є важливим для працівника, так як, саме йому здійснюється обчислення страхового стажу.

 Страховий стаж являє собою часовий проміжок (строк), протягом якого за працівника здійснювалася сплата страхового внеску до Пенсійного фонду. Даний термін виник у 2004 році та замінив інший термін – трудовий стаж. По суті, страховий стаж це той же ж трудовий стаж, однак в рамках якого здійснювалася сплата єдиного соціального внеску.

 Регулювання даного питання здійснюється нормами Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» № 2464-VI від 08.07.2010 року. Відповідно до статті 1 вищезазначеного Закону, під ЄСВ розуміється консолідований, регулярний, обов’язковий страховий внесок, що сплачується з метою забезпечення захисту прав застрахованих осіб.

  Платниками ЄСВ є:

  • роботодавці;
  • фізичні особи-підприємці;
  • особи, що здійснюють незалежну професійну діяльність;
  • члени фермерського господарства;
  • особи в добровільному порядку;
  • центральні органи виконавчої влади.

 Для працівника страховий стаж має значення, насамперед для отримання ряду соціальних гарантій, а також для призначення пенсії.

Як дізнатися свій страховий стаж?

 Не варто перейматися, оскільки це не є складною процедурою. Інформація про страховий стаж міститься у довідці за формою ОК 7, яка отримується за запитом до Пенсійного фонду України. Довідка ОК 7 містить відомості про фактичні суми, з яких здійснювалася сплата страхового внеску, а також відомості про страховий стаж. Інформація надається або працівнику, або роботодавцю.

Способів отримання є 2:

1) Подати письмову заяву до Пенсійного фонду за Вашим місцезнаходженням особисто або листом.
2) В дистанційній формі подати запит, що підписується електронним цифровим підписом.

 Якщо з першим варіантом все зрозуміло, то другий варіант має особливості. Насамперед варто авторизуватися в пенсійному кабінеті на порталі електронних послуг на сайті Пенсійного фонду за посиланням https://portal.pfu.gov.ua/ Далі потрібно подати запит на отримання заяви форми ОК 7. Відповідь буде надана протягом 5 хвилин. Довідка згенерована в пенсійному кабінеті має таку ж законну силу, що й довідка з печаткою та підписом, оскільки перша відповідає усім вимогам електронного документа.

 Разом з тим, мало хто користується електронним кабінетом Пенсійного фонду, використовуючи звичайний порядок звернення до державних органів. Сайт Пенсійного фонду далеко не ідеальний, але отримати різні довідки, в тому числі форми ОК 7 надзвичайно легко.

 Якщо у Вас виникли додаткові запитання, звертайтеся до юридичної компанії «Приходько та партнери», ми з радістю Вам допоможемо!

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація