"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Піпко Володимир Сергійович
E-mail
pipko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-13

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

ЯК СТЯГНУТИ МОРАЛЬНУ ШКОДУ ЮРИДИЧНІЙ ОСОБІ ЗА ПОРУШЕННЯ НЕДОТОРКАННОСТІ ЇЇ ДІЛОВОЇ РЕПУТАЦІЇ?

На сьогоднішній день на території України існує певна проблематика відшкодування завданої моральної шкоди юридичним особам, а особливо коли така моральна шкода завдана розповсюдженням недостовірної інформації, що порушує право на недоторканність ділової репутації.

Досить часто суди відмовляють у задоволенні позовних вимог позивачам по таких справах обгрунтовуючи такі рішення тим, що моральна шкода може бути завдана лише фізичним особам, оскільки юридична особа не може зазнавати душевних страждань та хвилювань, погіршення здібностей або позбавлення можливості їх реалізації.

Аналогічної позиції нерідко притримуються і експерти, які проводять психо-соціалогічні експертизи, просто відмовляючи у проведенні такої експертизи, зазначаючи, що юридична особа моральної шкоди зазнати не може.

То чи може юридична особа зазнати моральної шкоди? У чому полягає моральна шкода юридичної особи та як її відшкодувати?

Уявімо, що тому чи іншому підприємству завдано моральну шкоду зі сторони, наприклад засобів масової інформації шляхом розповсюдження неправдивих відомостей та наклепів про юридичну особу. Зазначені засоби масової інформації читають досить велика кількість осіб, серед яких потенційні клієнти та партнери такого підприємства, далі таку інформацію підхоплюють інші інформаційні ресурси і вона продовжує розповсюджуватись мережею. Потрібно також враховувати, що під такими публікаціями додатково можуть з’являтись аналогічного характеру і коментарі.

Виходячи із практики по такій категорії справ вбачається, що негативна інформація про юридичні особи розповсюджується набагато швидше та у більших розмірах ніж про фізичну особу і привертає значно більше уваги суспільства. Наслідками таких обставин стає формування негативної думки у осіб, які ознайомились із зазначеною інформацією, знищення престижу компанія, падіння цінності як бренду.

Однією із ключових відмінностей між завданням моральної шкоди шляхом порушення права на недоторканність ділової репутації юридичної особи, що завдана розповсюдженням недостовірної інформації і порушенням права на недоторканність честі та гідності фізичної особи полягає у тому, що для підприємства репутація є однією із основних складових не тільки її діяльності, а й існування як такої взагалі, тобто фізична особа може зазнати душевних страждань, на певний час втратити психологічну можливість вести повноцінне повсякденне життя, у той час коли подібного характеру стаття в інтернеті написана про юридичну особу, може завдати критичні негативні наслідки, після яких існування підприємства може виявитись під загрозою.

Саме тому, моральна шкода завдана порушенням права на недоторканність ділової репутації юридичних осіб має розглядатись судами із особливою увагою, оскільки мова йде у прямому сенсі про загрозу існування підприємств. Щоб знищити конкурента у бізнесі, достатньо просто знищити його ділову репутацію усіма доступними методами.

Якщо Вам необхідно захистити ділову репутацію підприємства, найкращим рішенням буде звернення до адвоката який спеціалізується саме у даному напрямку.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація