ЯК СТЯГНУТИ АЛІМЕНТИ З ІНОЗЕМЦЯ

"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

ЯК СТЯГНУТИ АЛІМЕНТИ З ІНОЗЕМЦЯ

Час прочитання: 3 хв.

Коли один з батьків, який не бере матеріальної участі у забезпеченні дитини, є іноземцем, це не означає, що кордони між державами стануть перепоною для стягнення аліментів. Є одразу 2 правові механізми, які дають можливість це зробити. У кожному з таких варіантів фахівці компанії «Приходько та партнери» можуть забезпечити якісний юридичний супровід. Отож, варіанти такі – позов до українського суду або до суду держави, де мешкає боржник.

Правові підстави для стягнення аліментів

Ст. 180 Сімейного кодексу України передбачає, що батьки зобов’язані утримувати дитину до того моменту, поки вона не досягне 18 років. А якщо дитина продовжує навчання, то йдеться про вік до 23 років. Також вагомо те, що обов’язок стосовно утримання дитини покладено на обох батьків.

Щодо суми аліментів, то тут є 2 можливих варіанти – її або узгоджують самі батьки на основі взаємної домовленості, або її визначає суд.

Стягнення аліментів з батька-іноземця через український суд, коли людина мешкає в Україні, можливе за місцем її реєстрації. Саме так визначається принцип підсудності у згаданому випадку. Також можливий позов до суду держави, з якою вона перебуває у політико-правових відносинах громадянства чи підданства.

Алгоритм вирішення проблеми через український суд

У такому випадку потрібно грамотно скласти позовну заяву, додавши до неї наступні документи:

  • свідоцтво про народження дитини;
  • паспорт позивача;
  • свідоцтво про шлюб чи його розірвання;
  • довідку, котра підтверджує дохід батька;
  • копію документу, який засвідчує сплату судового збору.

Іноді в позивачів виникає питання, що робити, якщо цієї довідки про доходи немає. У такому випадку позивач може назвати попередню суму та вказати відомості щодо професії, посади і приблизної зарплатні, котру виплачують на такій посаді в країні, де проживає людина.

Отож, чим у цьому випадку можуть бути корисними наші послуги:

  1. Ми надаємо якісну, повну та вичерпну консультацію щодо того, як діяти конкретно у вашій ситуації. Це означає, що вам не потрібно самотужки шукати потрібні норми законодавства та думати, як їх обрати та адаптувати до свого запиту.
  2. Допомога у підготовці необхідних документів та складанні позовної заяви. Варто відзначити те, що від грамотності та обґрунтованості її змісту часто залежить кінцеве рішення суду.
  3. Представництво у суді, завдяки якому шанси отримати позитивне рішення багатократно збільшуються.

Коли людина намагається самотужки займатися цим питанням, вона витрачає багато часу на пошук релевантної інформації стосовно правових норм, принципів підсудності, правил складання заяви. У випадку звернення до фахівців саме вони беруть на себе це навантаження.

Алгоритм вирішення проблеми через закордонний суд

Іноді, чуючи про суд іншої держави, люди помилково думають, що туди доведеться їхати. І це зупиняє від конструктивного вирішення проблеми. Проте, насправді нікуди їхати не потрібно. Заява та інші супровідні документи подаються за місцем вашої реєстрації до відповідного територіального управління Міністерства юстиції.

Існує Конвенція про стягнення аліментів за кордоном, до якої свого часу приєдналася Україна. Більшість країн світу теж приєднані до цієї Конвенції. У такому разі до територіального управління Міністерства юстиції подається звернення про вирішення стягнення аліментів на підставі Конвенції, а також заява про це. Вони мають бути складені та оформлені у відповідності з Інструкцією про виконання згаданої Конвенції в Україні.

Також до заяви додаються наступні супровідні документи:

  • копія документа, яким підтверджуються родинні зв’язки відповідача та дитини (це може бути не лише свідоцтво про народження, а й судове рішення стосовно встановлення батьківства);
  • фото позивача;
  • довіреність, згідно з якою орган Договірної сторони має право діяти від імені позивача (документ вимагає нотаріального засвідчення);
  • переклад документів на мову країни, до суду якої подається позов (переклад теж повинен бути засвідчений встановленим чином).

Кваліфікований юридичний супровід у цих питаннях значно спрощує для позивача цю процедуру та збільшує шанси на позитивне судове рішення.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація