ЯК СТЯГНУТИ АЛІМЕНТИ З БАТЬКА ДИТИНИ, ЯКИЙ ВИЇЖДЖАЄ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ ДО ІНШОЇ КРАЇНИ?

"Очікуваний результат від нашої роботи - наша норма. Давати клієнту більше ніж він очікує - наша ціль."

Сулик Роман Андрійович

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз

ЯК СТЯГНУТИ АЛІМЕНТИ З БАТЬКА ДИТИНИ, ЯКИЙ ВИЇЖДЖАЄ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ ДО ІНШОЇ КРАЇНИ?

Час прочитання: 3 хв.

 Останнім часом все частіше до нас звертаються жінки за стягненням аліментів з колишніх чоловіків, які живуть та працюють за кордоном, і виїжджають до іншої країни на постійне проживання.

 Як правило, вони отримують там досить високу заробітну плату, а в Україні продовжують сплачувати аліменти в мінімальному розмірі. Ситуація може ускладнитись, якщо особа виїжджає на постійне проживання до країни, з якою Україною не укладено міжнародного договору про правову допомогу.

 Що робити в такому разі і як діяти? ⟫

 Розберемо на прикладі, коли за рішенням суду з аліменти утримуються з заробітної плати чоловіка, який працював в українській компанії, проте вирішив виїхати на постійне проживання до країни, з якою Україна не уклала договір про надання правової допомоги.

 Судом стягнуто з чоловіка на користь його дружини одноразово аліменти на утримання доньки за весь період – з дня подачі позовної заяви до досягнення дитиною повноліття, у зв'язку з виїздом чоловіка на постійне місце проживання до країни, з якою Україна не уклала договір про надання правової допомоги - Ізраїлю. В судовому засіданні встановлено, що чоловік має намір виїхати на постійне місце проживання до Ізраїлю, сторони не досягли згоди щодо врегулювання аліментних зобов'язань в договірному порядку. А тому судом визначено загальний розмір аліментів виходячи з заробітної плати чоловіка за останній місяць до виїзду за кордон.

Однією з умов отримання паспорту для виїзду за кордон та отримання дозволу на виїзд на постійне місце проживання з України є представлення органам державної міграційної служби доказів врегулювання аліментних зобов'язань. ⟫

 А тому боржник не зможе виїхати за кордон, якщо в нього буте заборгованість за аліменти або не вирішений по них спір. Особа, яка виїжджає за кордон, має добровільно врегулювати аліментні зобов'язання з особою, з ким залишається дитина шляхом оформлення між ними договору про утримання дитини до досягнення нею повноліття або договором про припинення права на аліменти для дитини у зв'язку з передачею права власності на нерухоме майно. Якщо аліментні зобов'язання не були виконані особою, що виїжджає, стягнення аліментів провадиться за рішенням суду.

 В такому випадку слід не зволікати та звертатись до суду. За рішенням суду, може бути стягнуто аліменти за весь період до досягнення дитиною повноліття. Стягнення аліментів в такому випадку провадиться до виїзду одноразово за весь період до досягнення дитиною повноліття, виходячи із його заробітної плати за останній місяць роботи на момент від'їзду, або ж з п'ятикратного розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян на час проведення розрахунків. А тому розмір аліментів в цьому випадку буде значно більшим.

 В такому разі потрібно довести факт проживання особи та його роботи за контрактом в іншій країні, місце його роботи в Україні до укладення контракту за кордоном та офіційний дохід. Крім того, потрібно підтвердити факт наміру виїзду особи за кордон на постійне проживання.

 У більшості випадків особа, яка має намір виїхати за кордон на постійне проживання, заперечує цей факт, і довести його наміри буває вкрай складно. Тому суди виходять із ч. 7 ст. 181 СК України, де зазначено, що якщо після набрання законної сили рішення суду про сплату аліментів за весь період до досягнення дитиною повноліття особа, з якою стягуються аліменти, продовжує постійно проживати в Україні або повертається в Україну для постійного проживання та змінюються обставини, які вплинули на визначення розміру аліментів, у судовому порядку може бути встановлено періодичне стягнення аліментів з урахуванням сплаченої суми.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація