Як стати єдиним опікуном дитини

"Ваш успіх - наша мета: звернувшись до нас, ви отримуєте індивідуальний підхід, що забезпечує швидке та ефективне вирішення ваших юридичних питань."

Григорʼєва Анастасія Дмитрівна
E-mail
hryhorieva@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-93

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень, постійного догляду та опікунства.

Зв'язатися зараз

Як стати єдиним опікуном дитини

Час прочитання: 3 хв.

Питання опікунства над дітьми в період воєнного стану набувають широкої актуальності.

Це пояснюється тим, що багато дітей, які не досягли повноліття (18 років) втрачають своїх рідних батьків у звʼязку із бойовими діями на території України та потребують призначення опікуна або піклувальника над ними. Однак, як стати єдиним опікуном для дитини на сьогодні знає не кожен громадянин.

А тому у цій інформаційній статті ми поговоримо про особливості оформлення опікунства над дитиною в Україні.

Опіка та піклування в чому різниця?

Якщо опіка встановлюється над малолітніми дітьми (віком до 14 років), то піклування оформлюється за неповнолітніми дітьми (у віці від 14 до 18 років).

Варто зазначити, що опіка та піклування встановлюється лише щодо тих дітей, які були позбавлені батьківського піклування або стали сиротами.

Як стати опікуном для дитини?

Для того, щоб оформити опікунство над дитиною потрібно дотримуватися наступного алгоритму дій, а саме:

  • Звернутися до служби у справах дітей за місцем фактичного проживання майбутніх опікунів із письмовою заявою. В заяві слід вказати бажання про оформлення опіки над дитиною.
  • Зібрати необхідний пакет документів, який складається із: документів, що посвідчують особу; РНОКПП; довідки про заробітну плату майбутнього опікуна за останні півроку; свідоцтво про шлюб (якщо особа перебуває в офіційному шлюбі); медичний висновок, що засвідчує поточний стан здоровʼя майбутнього опікуна; довідку про відсутність судимості; документи про право власності на нерухоме майно; документи із яких вбачається фактичне місце проживання майбутнього опікуна; довідку від психіатра та нарколога, які засвідчують відсутність будь-якої залежності в майбутнього опікуна. Повний пакет документів зазвичай розглядається 5 днів.
  • Пройти перевірку умов проживання. Цей етап необхідний для того, щоб перевірити поточні умови для проживання в майбутнього опікуна. За результатами проведення перевірки складається відповідний акт обстеження житлово-побутових умов.
  • Пройти навчання майбутніх опікунів (стосується тих осіб, хто не є близькими родичами дитини). На цьому етапі відбувається проходження відповідних курсів для майбутніх опікунів щодо підготовки дітей-сиріт та тих, хто були позбавлені батьківського піклування у відповідній установі, що визначає орган опіки та піклування.
  • Стати на облік потенційних опікунів. Після перевірки всіх необхідних документів та проходження курсів служба у справах дітей реєструє громадян у журналі обліку потенційних опікунів, а також готує висновок про доцільність встановлення опіки над дитиною.
  • Призначення опікунства над дитиною. Після того як був складений відповідний висновок службою у справах дітей, приймається рішення про призначення опікунства над дитиною протягом одного місяця після того, як відповідний орган опіки та піклування дізнався про необхідність встановлення опіки над дитиною.

Якщо ви хочете стати єдиним опікуном для дитини, однак не знаєте як вирішити дане питання на практиці, то звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наша команда досвідчених фахівців допоможе належним чином оформити опікунство над малолітньою дитиною, що була позбавлена батьківського піклування відповідно до чинних норм українського законодавства. Звертайтесь!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
hryhorieva@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-93

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень, постійного догляду та опікунства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація