Фото: Як стати єдиним батьком дитини

"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

Як стати єдиним батьком дитини

Час прочитання: 3 хв.

В Україні останнім часом досить нерідко постає питання щодо визначення походження дитини від певних громадян.

На практиці це потрібно для того аби розуміти, хто є біологічними батьками дитини та хто повинен дбати про неї і виконувати свої обовʼяки, що передбачені чинним українським законодавством.

Однак, яким чином можна встановити походження дитини від певних громадян знає не кожна особа на сьогодні. В чому і проявляється актуальність обраної тематики.

У цій інформаційній статті ми поговоримо про те як стати єдиним батьком для дитини та визначати її походження від конкретних громадян.

Як визначати походження дитини від матері та батька?

Із проведеного аналізу чинних положень СКУ вбачається, що на сьогодні існують наступні способи визначення походження новонародженої дитини, а саме:

  • від громадян, які на момент зачаття та народження дитини перебувають в офіційно зареєстрованому шлюбі;
  • від громадян, що не перебувають в шлюбі;
  • визнання батьківства за рішенням судового органу влади в разі наявних суперечок щодо визначення походження дитини від певних громадян.

Якщо ми поговоримо про подружню пару, яка перебуває в офіційному шлюбі, то дитина, яка була зачата і народжена в цих громадян вважається такою, що походить саме від подружжя.

Це відбувається на підставі надання свідоцтва про шлюб, а також отримання відповідного документу медичного закладу охорони здоровʼя про народження дитини.

Тобто в даному випадку громадянам не потрібно доводити факт походження новонародженої дитини, адже за загальним правилом, що передбачене в СКУ, зачата і народжена дитина в шлюбі походить саме від подружньої пари.

Однак, якщо в батька є сумніви щодо походження новонародженої дитини, то в такому випадку він має право встановити факт точно батьківства за допомогою проведення ДНК тесту.

Якщо громадяни на момент народження дитини не перебували в офіційно зареєстрованому шлюбі, то факт походження визначається або за поданням письмової спільної заяви від батька та матері дитини, або рішенням місцевих судових органів влади. Заява повинна бути подана до територіальних органів РАЦС за місцем реєстрації або фактичного проживання батьків дитини, вона також повинна містити спільне волевиявлення на встановлення походження дитини.

Якщо ж подружня пара має суперечки щодо походження дитини від певного громадянина, або мати не бажає визнавати походження дитини від біологічного батька, то в такому випадку особа, яка вважає себе батьком дитини, має право звернутися до судового органу влади із заявою про визнання батьківства.

Головною підставою для звернення до судових органів влади буде будь-яка інформація чи дані, що можуть доказувати походження дитини від певного громадянина, зібрані відповідно до норм чинного українського законодавства. Зазвичай в таких справах призначається проведення судово-біологічної (генетичної) експертизи за результатами якої і було встановлено факт батьківства від певного громадянина.

Важливо! Справи про визнання батьківства розглядаються тільки в рамках позовного провадження, а тому сторонами по справі є позивач та відповідач.

Якщо ви хочете стати єдиним батьком для дитини, то в такій ситуації обовʼязково звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Юристи компанії допоможуть нашим клієнтам встановити походження дитини від конкретних громадян або визнати батьківство за рішенням судового органу влади, оскільки ми чудово розуміємось як вирішувати дані правові питання на практиці.

Досягнення бажаного результату по справі гарантуємо. А тому не зволікайте та приходьте на консультацію саме до нас!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5.0

Кількість оцінок:

13

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація