Фото: Як стати на облік у військкоматі?

"Головний і найбільш істотний зміст права складає свобода."

Данілова Юлія Ігорівна
E-mail
danilova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-22

Адвокат, спеціалізується на військовому праві. Супровід в ТЦК та СП, оформлення відстрочки від мобілізації, звільнення з військової служби, отримання виплат для військових, адвокатські запити.

Зв'язатися зараз

Як стати на облік у військкоматі?

Час прочитання: 3 хв.

З початку активних бойових дій в Україні питання, що повʼязані із військовим обліком громадян набули надзвичайної актуальності, адже державі завжди потрібні її захисники для можливості дати відсіч зовнішньому ворогу.

 

Який пакет документів є обовʼязковим для того, щоб стати на облік у ТЦК?

  1. Документ, що посвідчує особу. Зазвичай це паспорт громадянина України у формі книжечки (старого зразку) або ID-картка з безконтактним електронним носієм та без нього (нового зразку). Саме цей документ і підтверджує статус громадянина країни та буде обовʼязково використовуватися протягом усього періоду проходження військової служби;
  2. РНОКПП. Необхідний для проведення ідентифікації громадянина як платника податків до державного бюджету України;
  3. Військово-облікові документи (якщо він є). До цього переліку документів можна віднести військовий квиток громадянина або посвідчення про приписку. Ці документи містять інформацію про призовника, військовозобовʼязаного чи резервіста, а також дані про призов особи до військової служби;
  4. Свідоцтво про народження. Підтверджує дату народження людини, її походження від певних осіб та громадянство;
  5. Документи про поточний сімейний стан та наявність дітей. Якщо громадянин зареєстрував офіційний шлюб та має дітей, то для його взяття на військовий облік може знадобиться копія свідоцтва про шлюб та копія свідоцтва про народження дітей тощо;
  6. Документи про освіту. Необхідні для розуміння, який рівень освіти має громадянин (наприклад, загальна середня освіта - особа закінчила загальноосвітній навчальний заклад I-III ступенів, вища освіта - отримання освітнього ступеня бакалавр чи магістр).

Крім цього, щоб стати на облік у військкомат потрібно також надавати автобіографію, 2 фотокартки 3x4, а якщо громадянин перебуває на обліку внутрішньо переміщених осіб - довідку ВПО.

Зверніть увагу! Призовники та військовозобовʼязані особи у разі зміни свого постійного місця проживання мають обовʼязок в 7 денний строк стати на військовий облік на новому місці проживання, а також за 3 дні до відбуття знятися із раніше зазначеного військового обліку.

Самостійно змінювати своє поточне місце проживання та не повідомляти про це територіальний ТЦК та СП заборонено.

Яка існує відповідальність за порушення правил військового обліку?

Положення чинного українського законодавства передбачають настання адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку, а саме ст. 210-1 КУпАП. Так, нормами вищезгаданої статті встановлюється, що під час дії воєнного стану в країні до громадян, які порушують правила військового обліку можуть застосувати покарання у вигляді штрафних санкцій від 1000 до 1500 НМДГ (17000 грн - 25500 грн).

 

Таким чином, якщо громадянин не вчасно став на військовий облік або своїми діями постійно порушує його правила, то йому загрожує притягнення до адміністративної відповідальності.

Залишились питання щодо того як стати на облік у військкоматі? В такій ситуації обовʼязково звертайтесь до фахівців із адвокатського бюро "Приходько та партнери".

Військові юристи компанії завжди готові надати тільки належну правову консультацію та підтримку на рахунок всіх питань, що будуть виникати під час співпраці, адже ми постійно працюємо на результат для наших клієнтів та прагнемо допомогти у складній ситуації. А тому не зволікайте - заповніть форму на нашому сайті і наш адвокат по мобілізації зв'яжеться з Вами найближчим часом!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
danilova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-22

Адвокат, спеціалізується на військовому праві. Супровід в ТЦК та СП, оформлення відстрочки від мобілізації, звільнення з військової служби, отримання виплат для військових, адвокатські запити.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5.0

Кількість оцінок:

13

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація