Фото: Як списати борг за кредитом під час воєнного стану?

«Змінюю стереотипи про те, що великі кредити – це кінець!»

Шаховець Анастасія Сергіївна

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз

Як списати борг за кредитом під час воєнного стану?

Час прочитання: 3 хв.

Актуальною проблемою на сьогодні являється списання боргу за кредитом в умовах воєнного стану. Після 24 лютого 2022 року більшість українців зіштовхнулися з такими проблемами, як зменшення або несвоєчасна виплата заробітної плати, втрата робочого місця та ін. Тобто, мова йде про об’єктивні причини невиконання обов’язків перед банківськими установами. Важливо пам’ятати про те, що воєнний стан не передбачає звільнення від обов’язку сплати боргу за кредитом. Фінансові організації зацікавлені у своєчасному поверненні кредитних коштів.

 

Важливо:

Відповідно до сучасного українського законодавства, в період дії воєнного стану громадяни мають право на реалізацію пільгових умов по сплаті кредитних зобов’язань.

Як працює пільгова система списання кредитів під час воєнного стану?

Пільгові умови з виконання кредитних зобов’язань передбачені Законом № 2120 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» (в дію було введено 15.03.2022 р.). Серед іншого Законом встановлено, що на період дії надзвичайного, воєнного стану та протягом 30-ти днів після його скасування/закінчення позичальник:

  • Звільняється від відповідальності, яка визначена статтею 625 цього Кодексу.
  • За прострочення кредитних виплат позичальник звільняється від обов’язку сплати штрафу, пені.

При цьому фінансові установи не мають права на підвищення процентної ставки за кредитом. Виключення – узгодження можливої зміни процентної ставки відображено в дійсному договорі.

Якщо кредитор порушує дію Закону, тобто, продовжує нараховувати штрафні санкції відносно боржника, його дії можна оскаржити у судовому порядку. Найбільш прийнятним рішенням для позичальника стане списання боргу.

Зверніть увагу, пільгові умови діють і у відношенні військовослужбовців. Відповідно до Закону № 2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» пені, штрафи за несвоєчасне виконання боргових зобов’язань перед банківськими установами, а також відсотки за користування кредитними коштами не нараховуються. Однак, з кожного правила є винятки. Якщо мова йде про придбання автомобіля або об’єктів нерухомості (будинку, квартири) кредитні зобов’язання мають бути виконані повною мірою.

 

Що робити, якщо немає коштів для сплати кредиту під час воєнного стану?

При відсутності коштів для сплати кредиту під час воєнного стану можливий один із зазначених далі варіантів:

  • Звернення до фінансової організації, яка надала кредит з проханням щодо реструктуризації боргу. Іншими словами, отримати певний час для поетапного погашення кредиту.
  • Оголошення банкрутства для часткового або повного погашення боргових зобов’язань. Цей варіант може застосовуватися у випадках, коли сума боргу складає більше ніж 30 розмірів мінімальної зарплати. Боржник має звернутися до Господарського суду із заявою щодо відкриття відповідного провадження.

 

Юристи «PRIKHODKO & PARTNERS» допоможуть Вам оформити банкрутство для можливості повного списання боргових зобов’язань. Для цього Вам потрібно зробити тільки один крок – залишити заявку на нашому сайті. Під час консультації Ви отримаєте вичерпну інформацію щодо вартості оформлення банкрутства та деталізований алгоритм дій. Записуйтесь на консультацію та на розрахунок ціни списання боргу за кредитом під час воєнного стану шляхом оформлення банкрутства фізичної особи!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація