Як скласти скаргу для оскарження публічних закупівель?

«Ваші права – наша місія»

Гафтер Давід Якович
E-mail
gafter@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на супроводженні тендерів, захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Як скласти скаргу для оскарження публічних закупівель?

Час прочитання: 3 хв.

Подання скарги на публічні закупівлі є одним із механізмів по захисту прав учасників тендерів, оскільки в такому разі можна звернутися до незалежного органу оскарження (Антимонопольного комітету України), який буде досліджувати справу по суті, досліджувати всі необхідні докази, а потім вже приймати кінцеве рішення на основі вивчених фактів. Однак, для того, щоб скарга принесла певний результат - учаснику публічних закупівель необхідно розуміти як правильно її написати та що слід обовʼязково зазначити. У цій статті ми поговоримо про те як скласти скаргу для оскарження публічних закупівель, при цьому аналізуючи положення чинного українського законодавства.

Які найпоширеніші види скарг існують?

Станом на 2023 рік в Україні можна виділити такі види скарг у сфері публічних закупівель, а саме:

  • скарга щодо умов тендерної документації;
  • оскарження результатів проведеного тендеру;
  • оскарження відміни проведення тендеру за бажанням замовника;
  • скарга на неправомірне відхилення тендерної пропозиції;
  • оскарження незаконної дискваліфікації учасника тендеру тощо.

Як слід складати скаргу на оскарження публічних закупівель?

Перш за все потрібно звернутись до положень профільного нормативно-правового акту, який регулює порядок подання скарги у сфері публічних закупівель, а саме стаття 18 Закону України “Про публічні закупівлі”, оскільки тут зазначається обовʼязковий перелік вимог до скарги, а саме:

  • повне найменування замовника рішення, його дії, а також бездіяльність, що підлягає оскарженню;
  • повне найменування (для фізичних осіб - ПІБ, для юридичних - назва підприємства), місце реєстрації чи проживання субʼєкта оскарження;
  • зазначення підстав з яких подається скарга, опис тих фактів, що замовником публічної закупівлі було порушено саму процедуру тендеру або прийняті його рішення чи проявлена бездіяльність є незаконними. Також потрібно вказати на фактичні обставини, які можуть підтверджувати описані вами факти;
  • обґрунтувати, що прийняті замовником рішення або проявлена бездіяльність суперечить чинному законодавству України у сфері публічних закупівель, а також порушують ваші охоронювані права та законні інтереси як учасника тендеру;
  • вказати чіткий перелік доказової бази, що свідчить про порушення замовником законодавства у сфері публічних закупівель та підтверджують наявність у суб’єкта оскарження порушених прав та законних інтересів. Це потрібно зазначати, коли скарга стосується умов тендерної документації або прийнятих рішень до закінчення строку на подання тендерних пропозицій;
  • зазначити вимоги субʼєкта оскарження та навести їх детальне обґрунтування.

Порада! Якщо ви хочете юридично правильно скласти скаргу, то звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”, оскільки ми розуміємось на складанні всіх необхідних документів у сфері публічних закупівель (тендерів).

Подання скарги до органу оскарження безкоштовне чи платне?

Дане питання регулюється постановою КМУ від 22 квітня 2020 року № 292, де зазначається, що подання скарги у сфері публічних закупівель до АМКУ є платним.

Вартість подання скарги залежить від предмета оскарження, а саме:

  • якщо оскаржуються умови тендерної документації, то плата становить 0,3 % очікуваної вартості, але не менше 2000 грн і не більше 85 000 грн;
  • якщо оскаржуються рішення замовника, то плата становить 0,6 % очікуваної вартості, але не менше 3000 грн і не більше 170 000 грн.

Вам потрібно скласти скаргу з метою оскарження публічних закупівель? В такій ситуації на допомогу прийде адвокатське бюро “Приходько та партнери”. Наші юристи завжди готові вас проконсультувати на рахунок питань у сфері публічних закупівель.

Для прорахунку вартості оскарження публічних закупівель – скористайтесь формою нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
gafter@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на супроводженні тендерів, захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація