Як скласти договір оренди приміщення чи квартири?

«Укладаємо юридичні фундаменти для нерухомості та земельного розвитку!»

Дроботова Любов Дмитрівна
E-mail
drobotova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-90

Спеціалізується на реєстрації нерухомості, розв‘язання різноманітних питань пов‘язаних з введенням в експлуатацію, реконструкцією, переплануванням, об‘єднанням, поділом об‘єктів нерухомості. Земельних питань, укладання угод з нерухомістю.

Зв'язатися зараз

Як скласти договір оренди приміщення чи квартири?

Час прочитання: 3 хв.

Оренда об’єктів нерухомості – одна із невіддільних складових життя сучасної людини. Майже кожен українець хоча б одноразово здавав в оренду чи орендував приміщення або квартиру. В цій статті наші фахівці – юристи Приходько та Партнери розкажуть про те, як скласти договір оренди приміщення чи квартири. Правильно складений договір – запорука захисту інтересів орендодавця та орендаря. 

Договір оренди: що потрібно враховувати?

Вимоги до оформлення договору оренди зазначені в Цивільному кодексі України. Так, зокрема, договір отримує статус укладеного у випадках, коли сторони досягли згоди з усіх наявних питань. Відповідно до чинного законодавства, договір оренди укладається в письмовій формі. Умова обов’язкового нотаріального посвідчення – відсутня. Однак, є певні винятки. Договір оренди квартири з викупом обов’язково підлягає посвідченню у нотаріуса. 

Серед сторін договору оренди об’єктів нерухомості – фізичні та юридичні особи. 

Більш детально розглянемо структуру договору оренди. 

Якщо мова йде про оренду житлових приміщень, додатково обов’язково вказуються:

  • Предмет договору.
  • Вартість орендування нерухомості.
  • Термін дії документа.
  • При тривалій оренді (більше одного року) додатково вказується перелік осіб, які будуть проживати разом з орендарем.

Окрім цього, прописуються гарантії, права та обов’язки сторін, підстави для дострокового припинення дії договору. Ми рекомендуємо вказувати в договорі оренди приміщення чи квартири якнайбільшу частину деталей. Це захистить вас від ризику виникнення в майбутньому різноманітних спірних ситуацій. 

В процесі укладення договору дуже важливо детально описати наявний технічний стан, меблі квартири чи приміщення. Це одночасно захистить як орендаря, так і власника житла. 

Детально розглянемо питання строку дії договору оренди. В Цивільному кодексі чітко вказується: якщо в договорі не зазначено термін його дії, він визначається автоматично – 5 років. Важливо: варто враховувати умови та порядок продовження дії оренди приміщення чи квартири. 

Коли до завершення дії договору залишається не менше 3-х місяців, орендодавець може звернутись до орендаря з пропозицією укладення нової угоди на схожих умовах. Без зазначеного попередження договір буде вважатися таким, який продовжено автоматично. 

Документи для оформлення договору оренди

При супроводі оформлення договору оренди юристом обов’язково перевіряється право власності орендодавця. Для цього ми здійснюємо перевірку таких документів: паспорт, договір купівлі-продажу квартири, Витяг з Єдиного державного реєстру на об’єкти нерухомості. 

Для укладення договору знадобляться наступні документи:

  1. Документи, які підтверджують особу орендаря та орендодавця.
  2. Виписка з ЄДР із зазначенням права власності на об’єкт нерухомості.

АВТОАДВОКАТ ПО СТ. 130 КУоАП

Допомога професійних юристів з оформлення договору оренди

Звичайно, для правильного укладення договору оренди і максимально захисту від майбутніх ризиків краще довірити цю справу професіоналам. 

З юристами Приходько та Партнери Ви можете бути впевненими у 100% захисті своїх прав та власної нерухомості. Ми маємо необхідний практичний досвід оформлення подібних договорів, а тому наші фахівці обов’язково врахують всі Ваші бажання. Наше головне завдання – захист прав кожного клієнта. 

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг юристів із оформлення договору оренди приміщення або квартири заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація