"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

ЯК СКЛАСТИ ШТАТНИЙ РОЗПИС НА 2021 РІК?

 Штатний розпис досить важливий документ, оскільки це перший документ, який перевіряє інспектор праці коли приходить на перевірку. А перевірки можуть бути і планові, і позапланові. Штатний розпис – документ, що встановлює для підприємства, установи, організації структуру, штат та посадові оклади. Однак форма штатного розпису нормативно не затверджена.

  Що робити у такому випадку?

 Як варіант, можемо скористатися формою, затвердженою наказом мінфіну від 28 січня 2002 року №57. Ця форма призначена для бюджетних установ, але ми можемо її доопрацювати та нею скористатися.

  У штатному розписі обов’язково мають бути такі графи:

  • Перелік посад (без ПІБ);
  • Назва професії, посади за ДК 003:2010;
  • Кількість штатних одиниць;
  • Посадові оклади (суми постійних надбавок, доплат);
  • Місячний фонд оплати праці;
  • Штатний розпис вводять і вносять зміни до нього за наказом керівника з основної діяльності.

  Які складові мають бути, щоб сформувати штатний розпис:

– Структура і штатна чисельність (назва посад (професій) за ДК 003:2010 – які підрозділи і які посади у кожному підрозділі);

– Положення про структурні підрозділи ( назва відділів та посад, а також посадові інструкції, оскільки ми маємо знати чим займається кожен підрозділ, від цього залежить його назва і скільки працівників певних посад має бути у цьому структурному підрозділі);

– Положення про оплату праці (посадові оклади з урахуванням ДК 003:2010 – описуємо систему, як формуються посадові оклади, в кого погодинна в кого відрядна оплата праці, в кого місячний оклад; оклади формуємо за класифікатором професій);

 Можна взяти за основу форму, затверджену наказом Мінфіну від 28 січня 2002 року №57 або уніфіковану форму штатного розпису.

  Найпоширеніші питання щодо штатного розпису:

– Як правильно вказувати назву посади: професійна назва роботи з ДК 003:2010 чи з зазначенням категорії, тарифного розряду, конкретизацією виконуваних робіт? – назва посади в класифікаторі це базова назва посади і ми маємо додавати до неї категорію, тарифний розряд або конкретизувати виконувану роботу, наприклад: бухгалтер з нарахування заробітної плати.

– Як вказувати кількість штатних одиниць: в цілих одиницях чи можна 0,5 чи 0,75? – порахуйте спочатку скільки вам треба. Якщо Ви порахували по нормативах і Вам достатньо 0,5 одиниці прибиральниці, то може бути 0,5. Але якщо по нормативах Вам треба 1 одиниця, але Ви поки що приймаєте на 0,5, бо у Вас мало роботи, то маєте поставити одиницю у штатному розписі.

– Як вказувати посадовий оклад для працівника, який працює з зайнятістю 0,5? – посадовий оклад ми вказуємо повний саме для цієї посади, а 0,5 це зайнятість.

– Чи вказувати у штатному розписі суми постійних доплат і надбавок? – звичайно вказувати, вони обов’язково мають бути в штатному розписі.

 Якщо у Вас виникли додаткові питання – звертайтесь до юридичної компанії «Приходько та партнери» – ми з радістю Вам допоможемо та надамо консультацію.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація