Як розлучитися з чоловіком без його згоди

"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

Як розлучитися з чоловіком без його згоди

Час прочитання: 2 хв.

Розлучення є завжди складним життєвим рішенням, яке можуть прийняти пари внаслідок тривалих суперечок чи конфліктів.

Зазвичай подружня пара згодна швидко розлучитися та поділити між собою спільне нажите майно.

Однак, на практиці трапляються випадки, коли один із членів подружжя (чоловік чи жінка) не має бажання розірвати шлюб та все ще має надію на відновлення стосунків. Тоді виникає цілком логічне запитання, а що робити в такій ситуації?

Про це ми і поговоримо в даній статті, а саме як розлучитися з чоловіком без його згоди на це, враховуючи положення чинного законодавства України.

Розірвання шлюбу через органи РАЦС

Якщо жінка або чоловік хоче розірвати шлюб через органи РАЦС за особистим поданням заяви, то вони можуть реалізувати це право тоді, коли інший член подружжя буде:

  • визнаний безвісно відсутнім;
  • визнаний недієздатним.

Проте, якщо ж на практиці у вас виникає зовсім інший випадок, то в такій ситуації обовʼязково потрібно звертатися до суду.

Чи можливо розлучитись, якщо чоловік не дає згоди?

Якщо один із членів подружжя бажає розлучитись, а інший не отримує на це відповідної згоди, то в такому випадку розлучення відбувається в судовому порядку. Крім того, Сімейний кодекс України, а саме стаття 110 говорить, що право на предʼявлення позову про розірвання шлюбу може бути реалізоване одним із членів подружжя.

Отже, чоловік чи дружина можуть самостійно подати позов до суду про розірвання шлюбу навіть і без згоди іншого члена подружжя.

Окремо слід зазначити, що незгода чоловіка не є вирішальним фактором для прийняття позову до суду, оскільки  перш за все важливо, щоб була правильно подана позовна заява відповідно до норм ЦПК та сплачений судовий збір, проте  така незгода може суттєво затягнути розгляд вашої справи.

Чому так? Це пояснюється тим, що суд в такому випадку може давати час подружжю на примирення, чоловік може не зʼявлятися на судові засідання, подавати відповідні докази або по іншому затягувати процес розгляду справи.

Чи впливає наявність спільних дітей при розлученні між подружжям, якщо чоловік не бажає розірвати шлюб?

Загалом, якщо ви маєте спільних неповнолітніх дітей і ваший чоловік не бажає розлучатися, то це не суттєво впливатиме на хід розгляду справи. Адже під час розгляду справи суддя вивчає сімейні взаємовідносини, які склалися між подружжям, причину розлучення, з’ясовує можливість збереження сім’ї, розподіляє майно між членами сімʼї, а також і приймає рішення з ким будуть проживати діти.

Тобто, суд зобовʼязаний визначити майбутнє проживання дітей із одним членів подружжя на підставі відповідних доказів по справі, а не тільки при цьому враховувати згоду чоловіка на розлучення із дружиною.

Якщо ви бажаєте розлучитися з чоловіком без його згоди на це, то в такому випадку вам обовʼязково потрібна допомога від спеціалістів - адвокатського бюро “Приходько та партнери”. Наша команда має багаторічний досвід у веденні сімейних справ, що дозволяє нам розумітись на всіх їх юридичних тонкощах.

Крім того, ми завжди працюємо на результат для наших клієнтів. А тому не зволікайте та звертайтесь!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація