ЯК РОЗЛУЧИТИСЬ З ОСОБОЮ, ЗАСУДЖЕНОЮ ДО ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ?

"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

ЯК РОЗЛУЧИТИСЬ З ОСОБОЮ, ЗАСУДЖЕНОЮ ДО ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ?

Час прочитання: 2 хв.

Положення нашого законодавства передбачають наявність вільного волевиявлення чоловіка і жінки на вступ у подружні відносини, перебування у шлюбі та його розірвання. Кожна особа має право на розлучення та не має бути примушена до шлюбу, враховуючи бажання лише одного з подружжя. Для реалізації вказаного права Сімейним кодексом України передбачена процедура розлучення через суд за ініціативи дружини або чоловіка, якщо один з них заперечує проти цього. Проте, іноді виникають обставини, за яких такий процес може відрізнятись від загальних положень або ускладнюватись. Досить часто до нас звертаються з питанням: чи можливо розлучитись, якщо один з подружжя засуджений до позбавлення волі та перебуває в установі виконання покарань.

Перш за все, у разі відсутності спільних неповнолітніх дітей є можливість розлучитись через орган державної реєстрації актів цивільного стану: для цього заяву одного з подружжя, який є засудженим, може завірити начальник установи виконання покарань, а подати цю заяву до РАЦСу має інший з подружжя.

Якщо сторони мають дітей або хтось із них не бажає розлучатись, є два варіанти проведення процедури через суд:

  • У порядку окремого провадження: цей варіант є спрощеним, однак, передбачає наявність у заявника вироку суду про засудження другого з подружжя саме до позбавлення волі, який набув чинності на момент подання заяви про розірвання шлюбу. Такий порядок передбачає пришвидшення розгляду справи та зменшені витрати по сплаті судового збору. Якщо ж особі призначено інший вид покарання або вирок не набрав законної сили — розгляд судом справи про розлучення у порядку окремого провадження неможливий.
  • За відсутності вищевказаних підстав розлучитись теж можливо, але відповідно до правил загального позовного провадження. Для цього потрібно підготувати та подати до суду позовну заяву відповідно до вимог чинного законодавства.

Також важливо правильно обрати суд, до підсудності якого належить Ваша справа: загальний порядок передбачає подання заяви за місцем перебування особи, яка є засудженою. Однак, заявник може звернутись до суду з використанням альтернативної підсудності — за місцем свого зареєстрованого місця проживання або фактичного перебування, якщо він надасть докази утримання дітей віком до вісімнадцяти років або наявності поважних причин, які перешкоджають його участі в судових засіданнях за місцезнаходженням засудженого.

Таким чином, процедура розірвання шлюбу із засудженою особою є можливою, проте має певні правила і особливості, які мають бути дотримані для її полегшення та прискорення. Звернувшись до юристів та адвокатів компанії «Приходько та партнери», Ви зможете отримати кваліфіковану консультацію по всіх етапах справи, допомогу у написанні заяви та підготовці  належного пакету документів, а також — повний юридичний супровід справи, що передбачає також представництво адвокатом Ваших інтересів у судових засіданнях та надає можливість ведення справи без Вашої присутності.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація