Як розлучитись українцям які перебувають за кордоном?

"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

Як розлучитись українцям які перебувають за кордоном?

Час прочитання: 2 хв.

Сімейні відносини не завжди ідеальні. З часом у подружжя може виникнути бажання припинити шлюбні відносини. За період життя українців в умовах воєнного стану актуальним стало питання: як розлучитись українцям які перебувають за кордоном?

Якщо подружжя є громадянами України і шлюб було укладено в Україні, то його розірвання може відбуватися на батьківщині незалежно від країни перебування. Але кожна справа є індивідуальною та залежить від деяких особливостей. Зокрема, це наявність у подружжя дітей та взаємної згоди на розірвання шлюбу.

Якщо один із подружжя знаходиться за кордоном

В такому випадку сторона, яка перебуває за кордоном може надати нотаріально завірену заяву про розірвання шлюбу. Така заява подається в органи ДРАЦС разом із заявою того з подружжя, який знаходиться в Україні. Тобто, на підставі спільних заяв шлюб припиняється. Але це можливо лише за умови, що подружжя не має неповнолітніх дітей.

 

Якщо відсутня згода одного з подружжя на розірвання шлюбу

У такому випадку процес розірвання шлюбу можливий виключно в судовому порядку. Особа, яка знаходиться в Україні, подає позовну заяву про розірвання шлюбу до суду. При виборі підсудності варто пам’ятати: за загальним правилом, позов подається за останнім зареєстрованим місцем проживання відповідача. Проте, якщо у подружжя є неповнолітні діти, які проживають з позивачем або наявні інші поважні причини, можна подати позов за місцем реєстрації позивача.

Якщо у подружжя, яке має неповнолітніх дітей, є згода на розірвання шлюбу

За наявності згоди подружжя на припинення шлюбу процес розлучення швидший. Якщо один з подружжя знаходиться за кордоном, він може передати в Україну нотаріально завірену заяву про те, що не заперечує проти розірвання шлюбу. Також подружжя має укласти нотаріально завірений договір стосовно місця проживання та утримання спільних дітей - тоді навіть в судовому порядку процес розірвання шлюбу пройде без проблем.

 

Чи потрібен адвокат?

У більшості випадків без допомоги адвоката по сімейних справах не обійтися. Зокрема, труднощі можуть виникнути, якщо обидві сторони перебувають за кордоном або один з подружжя заперечує проти розірвання шлюбу. Адвокат може проконсультувати стосовно розлучення, скласти позовну заяву, підготувати необхідні документи та за потреби здійснити представництво інтересів особи в суді. Саме адвокат в галузі сімейного права допоможе з вирішенням складних питань між подружжям та повним супроводом процесу розірвання шлюбу.

Важливо: якщо місце реєстрації проживання відповідача в Україні, а на даний час він проживає за кордоном, то в позовній заяві потрібно також вказати його фактичне місце перебування, оскільки суд має належним чином повідомити його про розгляд справи.

Залишайте заявку у формі під цим текстом та отримайте вичерпну консультацію або якісний юридичний супровід від кваліфікованих профільних юристів з розлучень.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація