E-mail
office@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-05

Спеціалізується на сімейному праві та спадкових справах

Зв'язатися зараз

ЯК РОЗЛУЧИТИСЬ УКРАЇНЦЯМ, ЯКІ ПЕРЕБУВАЮТЬ ЗА КОРДОНОМ?

Сімейні відносини не завжди ідеальні. З часом у подружжя може виникнути бажання припинити шлюбні відносини. За період життя українців в умовах воєнного стану актуальним стало питання: як розлучитись, якщо один з подружжя перебуває за кордоном?

Якщо подружжя є громадянами України і шлюб було укладено в Україні, то його розірвання може відбуватися на батьківщині незалежно від країни перебування. Але кожна справа є індивідуальною та залежить від деяких особливостей. Зокрема, це наявність у подружжя дітей та взаємної згоди на розірвання шлюбу.

Якщо один із подружжя знаходиться за кордоном

В такому випадку сторона, яка перебуває за кордоном може надати нотаріально завірену заяву про розірвання шлюбу. Така заява подається в органи ДРАЦС разом із заявою того з подружжя, який знаходиться в Україні. Тобто, на підставі спільних заяв шлюб припиняється. Але це можливо лише за умови, що подружжя не має неповнолітніх дітей.

Якщо відсутня згода одного з подружжя на розірвання шлюбу

У такому випадку процес розірвання шлюбу можливий виключно в судовому порядку. Особа, яка знаходиться в Україні, подає позовну заяву про розірвання шлюбу до суду. При виборі підсудності варто пам’ятати: за загальним правилом, позов подається за останнім зареєстрованим місцем проживання відповідача. Проте, якщо у подружжя є неповнолітні діти, які проживають з позивачем або наявні інші поважні причини, можна подати позов за місцем реєстрації позивача.

Якщо у подружжя, яке має неповнолітніх дітей, є згода на розірвання шлюбу

За наявності згоди подружжя на припинення шлюбу процес розлучення швидший. Якщо один з подружжя знаходиться за кордоном, він може передати в Україну нотаріально завірену заяву про те, що не заперечує проти розірвання шлюбу. Також подружжя має укласти нотаріально завірений договір стосовно місця проживання та утримання спільних дітей – тоді навіть в судовому порядку процес розірвання шлюбу пройде без проблем.

Чи потрібен адвокат?

У більшості випадків без допомоги адвоката по сімейних справах не обійтися. Зокрема, труднощі можуть виникнути, якщо обидві сторони перебувають за кордоном або один з подружжя заперечує проти розірвання шлюбу. Адвокат може проконсультувати стосовно розлучення, скласти позовну заяву, підготувати необхідні документи та за потреби здійснити представництво інтересів особи в суді. Саме адвокат в галузі сімейного права допоможе з вирішенням складних питань між подружжям та повним супроводом процесу розірвання шлюбу.

Важливо: якщо місце реєстрації проживання відповідача в Україні, а на даний час він проживає за кордоном, то в позовній заяві потрібно також вказати його фактичне місце перебування, оскільки суд має належним чином повідомити його про розгляд справи.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація