ЯК РОЗІРВАТИ ШЛЮБ, ЯКЩО ОДИН З ПОДРУЖЖЯ ПЕРЕБУВАЄ ЗА КОРДОНОМ

"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

ЯК РОЗІРВАТИ ШЛЮБ, ЯКЩО ОДИН З ПОДРУЖЖЯ ПЕРЕБУВАЄ ЗА КОРДОНОМ

Час прочитання: 3 хв.

Питання щодо розірвання шлюбу, коли одна сторона перебуває в Україні, а інша – за кордоном, особливо актуалізувалося під час воєнного стану. Мільйони громадян виїхали з нашої держави, однак не втратили потребу в тому, аби унормувати свої правові питання. Тому грамотне роз’яснення та компетентна юридична допомога будуть доречними у такій ситуації.

Чи є можливим розлучення у таких випадках

Так, проблем із розлученням не виникає, оскільки чинний Сімейний кодекс України закріплює принцип добровільності шлюбних відносин. Отож, подружжя, яке зареєструвало шлюб в Україні, може розірвати його, незалежно від того, чи проживають ці люди разом у нашій державі.

 

Розлучення за взаємною згодою за відсутності спільних дітей

Такий формат розлучення є найбільш комфортним для обох людей, адже усе відбувається через органи державної реєстрації актів цивільного стану. Якщо немає спільних дітей до 18 років та заперечень щодо розлучення у жодної зі сторін, розірвати шлюб можна достатньо швидко. Сторона, яка перебуває за кордоном, складає відповідну заяву, забезпечує її нотаріальне завірення та передає до України. Цей документ подається спільно з заявою того з подружжя, хто перебуває в Україні.

Окрім цього, існує можливість складення такої заяви у консульстві України в іншій державі, яке направить її до необхідного РАЦСу, де відбувається реєстрація розірвання шлюбу.

Розлучення за взаємною згодою, коли є спільні діти

Коли така згода є, розлучення проходить достатньо оперативно. Однак є відмінність з попереднім випадком, оскільки воно відбувається через суд. Той, хто перебуває за кордоном, передає нотаріально завірену заяву до України. Там повинно бути вказано те, що він не має заперечень проти розірвання шлюбу.

А якщо у подружжя є можливість укласти нотаріально завірений договір на предмет того, де проживатимуть спільні діти, та яким чином буде відбуватися їхнє утримання — це спростить та пришвидшить судовий розгляд.

Розлучення без взаємної згоди

Нерідко трапляється така ситуація, коли один з подружжя не дає згоди на розірвання шлюбу. Незалежно від місця перебування кожного з них, розлучення проходить у судовому порядку. Той з подружжя, хто перебуває в Україні, подає позов про розірвання шлюбу до судової інстанції. Відповідно, якщо ініціатором є особа, яка на даний момент знаходиться за кордоном, може виникнути потреба у супроводі адвоката, який зможе подати заяву до суду та здійснювати представництво такої особи.

Щодо підсудності, то тут діють такі норми:

  • Загальне правило передбачає, що подавати позов варто за останнім місцем реєстрації відповідача. Це може бути ускладнено, якщо суд знаходиться на території, де йдуть активні бойові дії. Тому в подібних випадках функції таких судів зазвичай беруть на себе інші суди, визначені розпорядженнями Верховного Суду.
  • Якщо є поважна причина (наприклад, проживання разом з позивачем неповнолітніх дітей), то можна подавати позов за місцем проживання позивача.

На сьогодні така ситуація нерідко має місце тоді, коли один з подружжя, будучи за кордоном, розпочинає там нове життя – у тому числі, особисте. Може бути й навпаки. У будь-якому разі, перебування в різних країнах не повинно ставати тією перепоною, яка не дає можливості розірвати шлюб, котрий вже вичерпав себе та існує лише на папері.

 

Чим корисна участь адвоката

Серед переваг залучення до процесу розірвання шлюбу професійного юриста варто відзначити:

  • фахову консультацію, яка допоможе краще зорієнтуватися в чинному законодавстві;
  • якісний супровід у вигляді складання позовної заяви та допомоги в підготовці усіх необхідних документів;
  • можливість забезпечення представництва інтересів у суді.

А ще професійна юридична допомога стає запорукою психологічного комфорту під час такого непростого процесу розлучення.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація