Фото: ЯК РОЗБЛОКУВАТИ ПОДАТКОВІ НАКЛАДНІ? ПРАКТИЧНИЙ ДОСВІД

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

ЯК РОЗБЛОКУВАТИ ПОДАТКОВІ НАКЛАДНІ? ПРАКТИЧНИЙ ДОСВІД

Час прочитання: 3 хв.

Блокування податкових накладних – проблема, з якою часто стикаються українські підприємства. При цьому зі сторони ДПС здебільшого немає конструктивних пояснень цього явища у тому форматі, в якому їх вимагає законодавство. Тож власникам та керівництву компаній доводиться шукати спосіб, аби вирішити таку проблему. У компанії «Приходько та партнери» цей спосіб знають, оскільки клієнти доволі часто звертаються до нас з подібним запитом. Розглянемо більш детально, чому це трапляється, які наслідки отримує компанія та що робити, аби податкова перестала блокувати накладні.

Причини блокування накладних

Найпоширенішою причиною є п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операції – відсутність товару/послуги, зазначеної в ПН, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі – платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у ПК/РК до ПН на збільшення суми податкових зобов'язань, яку подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку; Крім того, податкова служба перевіряє віртуальні залишки товарів і, у разі перевищення реалізованих товарів над залишками у 1,5 рази, має право блокувати реєстрацію ПН. Тобто, наразі податкова буде перевіряти не тільки залишки ризикових груп товарів, а й всіх інших.

Коли ДПС блокує (зупиняє) накладні, апелюючи до цього пункту, вона пропонує надати вичерпне та повне пояснення про зазначену господарську операцію. При цьому, нажаль, квитанція про зупинку в реєстрації податкової накладної не містить конкретний перелік документів, які необхідно надати для прийняття позитивного рішення.

До чого призводить блокування накладних?

Серед наслідків є те, що контрагенти не мають змоги отримати податковий кредит. Висвітлюючи тему блокування податкових накладних, ми завжди акцентуємо на цій обставині, адже згаданий фактор тягне за собою ще низку несприятливих наслідків. Серед них – погіршення ділових відносин з партнерами та втрата тих позицій на ринку, які здобувалися упродовж тривалого часу важкою працею.

Як правильно підготувати пояснення?

Юридична компанія «Приходько та партнери» має багато успішних кейсів по розблокуванню податкових накладних, отож надаємо Вам певні поради, як правило будувати пояснення по зупиненим податковим накладним:

  • Детально опишіть суть господарської операції яка викликає сумнів у податкової. До прикладу, якщо у Вас податкова накладна була складена за наслідком поставки товару – необхідно надати документи, які це підтверджують. Тут важливо, щоб податкова могла прослідкувати походження цього товару та транспортування. Звичайно, що різні операції мають свою галузеву специфіку, тому в деяких випадках необхідно надавати додаткову інформацію про Вашу компанію, дозвільні документи, подавати звітність до податкової.

Вірогідність успіху розгляду таких пояснень буде напряму залежати від того, наскільки точно та детально Ви все опишете.

 

На практиці, коли клієнти намагаються діяти самостійно, це в більшості випадків не приносить бажаного результату та веде до втрати часу. Крім того, в такому разі рішення про відмову в реєстрації податкових накладних доводиться оскаржувати в суді.

Аби допомогти своїм клієнтам, ми проводимо детальний аналіз стану підприємства, його штату, активів, галузевої специфіки, рівня сплати податків, контрагентів та типових операцій. На підставі цього готується деталізоване пояснення до податкової служби. Тож звертайтеся – і ми допоможемо.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація