ЯК ПРОДОВЖИТИ ВІЗУ ДО УКРАЇНИ?

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права

Зв'язатися зараз

ЯК ПРОДОВЖИТИ ВІЗУ ДО УКРАЇНИ?

Час прочитання: 5 хв.

ЯК ПРОДОВЖИТИ ВІЗУ ДО УКРАЇНИ? - visa to ukraine 300x300 1 Ви знайшли чоловіка або жінку своєї мрії в Києві або просто закохалися в саме місто? Багато приїжджих до Києва з нетерпінням чекають продовження віз. Це не неможливо – Ви просто повинні знати свої варіанти! Читайте далі, щоб дізнатися, що Ви можете зробити.

✈ В’їзна віза

 Як одна з найвідоміших гостинних країн світу, Україна зустрічає іноземних гостей з розпростертими обіймами. Громадянам ЄС, США, Канади, Туреччини та багатьох інших країн в’їзна віза в Україну не потрібно. Якщо Вам дійсно потрібна віза, Ви можете подати на її отримання в посольство України, розташоване у Вашій країні проживання.

Для тимчасового візиту в Україну Україна пропонує наступні основні візові схеми:

  • Транзитна віза (віза типу “В”) – видається на термін до 1 року і допускає перебування до 5 днів при перетині українського кордону (може бути одноразова або багаторазова віза).
  • Короткострокова віза (віза типу “С”) – видається на термін до 5 років і допускає перебування до 90 днів протягом 180-денного періоду з дати першого в’їзду (може бути одноразова або багаторазова віза). Це, мабуть, найпопулярніший вид візи, використовуваний діловими мандрівниками, туристами і мандрівниками на приватне запрошення.
  • Довгострокова віза (віза типу “D”) – видається у вигляді багаторазової візи терміном на 90 днів з метою подачі заяви на отримання дозволу на проживання.

 Як і в країнах Шенгенської угоди, в Україні діє “правило 90/180 днів”, яке означає, що іноземці, за винятком тих, хто має дозвіл на проживання, не можуть перебувати більше 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду з дати першого в’їзду (якщо інше не передбачено міжнародним договором).

 Але життя – штука непередбачувана. Удача чи невдача можуть в одну мить змінити ваші плани, і вам може знадобитися продовжити своє перебування в Україні. Це законно, якщо воно схвалено Державною міграційною службою України. І навіть якщо вам не вдасться отримати офіційне продовження, не хвилюйтеся. Вас не кинуть у в’язницю! Ви просто заплатите штраф в аеропорту і поїдете додому (якщо ви перебуваєте нелегально на території України не довго).

≡ Продовження Візи

 Мандрівники як з візових, так і з безвізових країн можуть подати заяву на продовження свого дозволеного перебування в Україні. Заява про продовження терміну дії візи має бути подано до місцевих органів Державної міграційної служби України за три-десять робочих днів до закінчення терміну дії візи.

 Цей процес сильно варіюється в залежності від типу візи, яку ви маєте. Ось деякі з відмінностей.

Продовження короткострокової візи (в тому числі, якщо Ви приїхали з безвізової країни):

  • Дійсними підставами є хвороба, вагітність і пологи; догляд за хворим членом сім’ї; питання успадкування; заяву про імміграцію в Україну або українське громадянство або виконання функцій кореспондента іноземних ЗМІ.
  • Ваше перебування може бути продовжено до тих пір, поки це необхідно для вирішення ситуації, до 180 днів.

Продовження транзитної візи:

  • Дійсними підставами є вимушене перебування в Україні після стихійного лиха, хвороби або ремонту транспортного засобу.
  • Ваше перебування може бути продовжено до тих пір, поки це необхідно для вирішення ситуації.

Продовження довгострокової візи:

  • Дійсні підстави включають в себе несвоєчасне отримання постійного або тимчасового дозволу на проживання.
  • Ваше перебування може бути продовжено до одного місяця.

Необхідні документи

Список довгий! Разом із заявою та підтверджуючими документами “дійсних підстав” Ви і приймаюча сторона (фізична особа або група осіб, які запросили вас в Україні) повинні будете подати наступні документи:

  • Закордонний паспорт з візою (при необхідності), інформація про реєстрацію вашого в’їзду в Україну та імміграційна картка (при наявності)
  • Український завірений переклад Вашого паспорта
  • Фінансова гарантія
  • Підтвердження наявності місцевого житла
  • 4 фотографії (3,5 * 4,5 см)
  • Квитанція про сплату державного мита (17 грн.)
  • Документи від приймаючої сторони: паспорт громадянина України / вид на проживання (для фізичних осіб) або паспорт генерального директора юридичної особи, виписка з реєстру підприємств України і наказ про прийом на роботу уповноваженого працівника юридичної особи, відповідальної за оформлення документації для іноземців (для юридичних осіб ).

 Державна міграційна служба України прийме рішення за вашою заявою протягом 14 днів з моменту отримання документів. Якщо документи будуть розглядатися більш 1 дня, ви отримаєте тимчасову запечатану і підписану довідку з вашою фотографією, що підтверджує, що ваш паспорт був поданий разом із заявою про продовження візи.

 Після прийняття рішення Державною міграційною службою України за заявою про продовження терміну перебування в Україні робиться відповідний запис. Якщо рішення буде позитивним, Державна міграційна служба України поставить в ваш паспорт штамп, який показує, на який термін продовжено ваше перебування. Якщо ваша заява була відхилена, ви маєте право оскаржити його в Державну міграційну службу України або в суді.

Відповідальність за прострочення платежу

 Так що ж станеться, якщо ви прострочили свою візу в Україні? Залежно від вашої ситуації може статися одне або декілька з наступних подій:

  • Можливо, Ви більше не зможете отримати певні послуги, коли вони перевіряють дійсність Вашої візи. Наприклад, розміщення в готелі, відкриття банківського рахунку, нотаріальні послуги і т. д.
  • Можливо, вам доведеться заплатити штраф в діапазоні від 1700 гривень (приблизно 63 долари) до 5100 гривень (приблизно 190 доларів).
  • Будь-які серйозні або повторні порушення візового режиму можуть негативно позначитися на вашому майбутньому в’їзді в Україну. У гіршому випадку вам можуть заборонити відвідувати Україну протягом декількох років.

Підсумуємо

 Продовження візи є громіздким процесом, що вимагає багатьох документів. Кращий спосіб дій, звичайно ж – це не затягувати свій візит в Україну! Однак, якщо Ви в кінцевому підсумку затримуєтеся, пам’ятайте про наслідки, про які йдеться вище. У більшості випадків, якщо це була справжня помилка і Ви затрималися на кілька днів, влада, швидше за все, відпустять Вас тільки з попередженням.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація