Як правильно скласти пояснення для розблокування ПН/РК?

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

Як правильно скласти пояснення для розблокування ПН/РК?

Час прочитання: 3 хв.

Блокування податкових накладних зустрічається досить часто. Це має негативні наслідки для підприємців та бізнесу в цілому. Але після блокування податкової накладної потрібно знати та розуміти механізм її розблокування. Однією з складових розблокування податкової накладної є подача пояснення до контролюючого органу. таке пояснення має бути складено правильно та відповідно до вимог нормативно-правових документів. У випадку надання пояснень без дотримання зазначених вимог розблокувати постанову накладну може і не вдасться.

З чого почати?

Для початку потрібно знати з яких причин податкова накладна є заблокованою Адже такі причини можуть бути різні, починаючи з того, що платника ПДВ було включено до переліку ризикових платників та закінчуючи тим, що причинами ПН/РК вказано ризиковість операції. Як тільки буде зрозуміла причини блокування, тільки тоді можна готувати та складами пояснення для розблокування ПН/РК.

Отримати консультацію адвоката щодо написання пояснень для розблокування ПН/РК

Пояснення

Пояснення щодо розблокування податкової накладної має бути надано в письмовому вигляді з обов'язковими реквізитами особи, яка подає таке пояснення та з дотриманням правил діловодства. До пояснення обов'язково додаються документи, що підтверджують помилковість блокування ПН/РК.

Документи

Документами, які додаються до пояснень можуть бути такі, що пов'язані з придбанням або виробництвом товарів чи послуг по заблокованій накладні. Та документи, які можуть підтвердити факт постачання  продукції, внаслідок чого податкова накладна була заблокованою. 

Строк

Термін надання пояснення з підтверджуючими документами становить 365 днів (тобто рік) з моменту оформлення ПН/РК.

Вимоги щодо подачі: подача пояснення здійснюється в електронному вигляді. Документи, що додаються повинні бути якісними та у відповідному форматі. Загальна кількість документів, що додається не повинна перевищувати 100 шт.

Особливості

Пояснення для розблокування ПН/РК повинне бути викладено на окремому аркуші та бути включено до опису додатків в повідомленні. Подане повідомлення разом з доданими документами та поясненнями повинні бути засвідчені електронним цифровим підписом.

 

Варто зауважити, що для успішного розблокування податкової накладної пояснення відіграє важливу роль, оскільки в залежності від того наскільки детально та правильно описано реальність господарської операції залежить результат. Додані документи в пояснені варто викладати в хронологічному порядку з детальним описом кожного з них.

Отже, як вбачається з вищенаведеного правильне та обгрунтовано складене пояснення може стати запорукою успішного розблокування ПН/РК. Але якщо самостійно це зробити не вдається або не знаєте як, завжди можна отримати фахову допомогу у спеціалістів з податкового права. І пам'ятайте, що кожна складна ситуація має вирішення, головне правильно знайти спосіб для цього.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація