Як поділити квартиру або будинок на 2 окремих об’єкти нерухомого майна?

«Укладаємо юридичні фундаменти для нерухомості та земельного розвитку!»

Дроботова Любов Дмитрівна
E-mail
drobotova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-90

Спеціалізується на реєстрації нерухомості, розв‘язання різноманітних питань пов‘язаних з введенням в експлуатацію, реконструкцією, переплануванням, об‘єднанням, поділом об‘єктів нерухомості. Земельних питань, укладання угод з нерухомістю.

Зв'язатися зараз

Як поділити квартиру або будинок на 2 окремих об’єкти нерухомого майна?

Час прочитання: 2 хв.

Поділ нерухомого майна — це юридична процедура, яка дозволяє розділити будинок або квартиру між двома власниками. Або якщо один власник бажає відчужити частину нерухомого майна. Така ситуація виникає наприклад, при поділі майна подружжя або поділі спадщини, до якої входить нерухомість.

 

Важливо спершу з'ясувати три умови без яких поділ майна буде неможливий:

  • Чи є можливість технічно поділити об'єкт нерухомості. Адже існують будівлі, які з технічних причин неможливо розділити.
  • Чи є необхідні правовстановлюючі документи на будинок або квартиру, яку бажаєте поділити.
  • Чи земельна ділянка де розміщений об'єкт нерухомості зареєстрована належним чином в Держгеокадастрі, а також чи зареєстровано право власності на цю земельну ділянку.

Для визначення наскільки технічно можливо поділити будинку чи квартири потрібно звернутися до бюро технічної інвентаризації, які є практично в кожному районному центрі, або до інших сертифікованих спеціалістів, які підготують відповідний висновок.

Перевірити чи зареєстровані права власності на квартиру або будинок, та на земельну ділянку, потрібно перевірити відомості в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Це можна зробити самостійно, за наявності електронного підпису, на офіційному сайті Міністерства Юстиції, або звернутися в ЦНАП де це може зробити державний реєстратор або нотаріус.

Якщо право власності виникло до січня 2013 року, то відомостей в Держреєстрі може не бути, адже за законодавством яке було чинним до початку до початку 2013 року державна реєстрація не вимагається.

 

Отже, якщо є технічні можливості для поділу будинку або квартири, тоді власник

вчиняє наступні дії:

По-перше, звертається заявою, яка повинна бути посвідчена нотаріусом, до бюро технічної інвентаризації або інших сертифікованих суб'єктів, які мають право здійснювати господарську діяльність, про надання висновку.

По-друге, пише заяву про проведення технічної інвентаризації цих об’єктів нерухомого майна, які виникають в результаті поділу.

Після розгляду вказаних документів, власник отримує висновок в якому вказується можливість поділити будинок на два окремих об'єкти. На кожен виділений об'єкт нерухомого майна має видаватися технічний паспорт.

Отримавши технічну документацію, на кожен будинок або квартиру, власник повинен звернутися до органів місцевого самоврядування, за місцем знаходження майна, для присвоєння цим будинкам, які утворилися в результаті поділу окремих поштових адрес.

Отримавши рішення органу місцевого самоврядування, в якому буде зазначено, що будинкам присвоєно поштові адреси, власник повинен звернутися в ЦНАП до державного реєстратора або нотаріуса для проведення реєстраційних дій новоствореним об'єктам нерухомості.

Після завершення всіх вказаних дій власник може розпоряджатися будинком чи квартирою, яка поділена, на свій розсуд, тобто вчиняти будь-які дії, в тому числі продавати та дарувати. Якшо Вам потрібно поділити квартиру або будинок на 2 окремих об’єкти нерухомого майна - заповніть форму нижче для розрахунку ціни поділу спеціалістами "Приходько та партнери"!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
drobotova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-90

Спеціалізується на реєстрації нерухомості, розв‘язання різноманітних питань пов‘язаних з введенням в експлуатацію, реконструкцією, переплануванням, об‘єднанням, поділом об‘єктів нерухомості. Земельних питань, укладання угод з нерухомістю.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація