Фото: Як подати заяву у виконавчу службу?

«Змінюю стереотипи про те, що великі кредити – це кінець!»

Шаховець Анастасія Сергіївна

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз

Як подати заяву у виконавчу службу?

Час прочитання: 2 хв.

Якщо боржник ігнорує судове рішення чи виконавчий документ, єдиним законним способом забезпечити його реалізацію є звернення до органів примусового виконання.

 

Вибір відповідної служби

Згідно із законодавством, примусове виконання провадиться державним виконавцем за одним з наступних місць, пов'язаних із боржником: місце його фактичного проживання/тимчасового перебування/працевлаштування чи місцезнаходження майна боржника. При цьому, стягувач самостійно обирає територіальний орган державної виконавчої служби, до якого звертатиметься із заявою про примусове виконання, якщо існує декілька можливих юрисдикцій.

Якщо стягувачу відомі, що боржник не проживає за місцем офіційної реєстрації, а фактично перебуває в іншому місці, де він працює або має майно, доцільно подавати заяву про відкриття виконавчого провадження до відділу державної виконавчої служби за фактичним місцезнаходженням боржника. Це дозволить прискорити процес примусового виконання, оскільки виконавчі дії буде здійснювати виконавець за реальним місцем, пов'язаним з боржником та його майном.

Оформлення заяви та подання документів

Щоб державний виконавець розпочав процедуру примусового виконання, необхідно подати відповідну заяву, долучивши оригінал виконавчого документа та копію паспорта стягувача. Якщо стягувачем є юридична особа, додатково подаються документи, що підтверджують повноваження особи, яка звертається. Ці документи подаються безпосередньо до канцелярії відділу державної виконавчої служби.

 

Зміст та додаткові відомості у заяві

При поданні заяви стягувач повинен вказати про себе:

  • повне ім'я,
  • місце фактичного проживання/перебування,
  • ідентифікаційний податковий номер (РНОКПП) чи дані паспорта,
  • контактну інформацію.

У заяві детально описується виконавчий документ: повна назва, видавець, дата видачі, резолютивна частина рішення. Додатково стягувач може надати відому йому інформацію про боржника, яка може сприяти примусовому виконанню - його персональні дані, банківські рахунки, місце роботи, майновий стан тощо. Також потрібно вказати реквізити для переказу стягнутих коштів.

Після отримання заяви та документів, виконавець відкриває провадження та вимагає від боржника декларацію про доходи та майно, попереджаючи про відповідальність за відмову чи внесення неправдивих відомостей.

приходько та партнери

Дії державного виконавця після отримання заяви

Після відкриття провадження на підставі заяви та виконавчого документа, державний виконавець виносить постанову. Якщо у заяві вказані рахунки боржника, виконавець накладає арешт на них, а також на будь-яке інше майно, про яке повідомив стягувач.

Юридична допомога

Ви постали перед труднощами у підготовці заяви до виконавчої служби? Маєте питання щодо примусового виконання рішення? Звертайтесь за кваліфікованою юридичною допомогою. Спеціалісти компанії «Приходько та партнери» допоможуть належним чином оформити всі необхідні документи, нададуть повну консультацію щодо найбільш ефективних шляхів захисту ваших прав та супроводжуватимуть виконавче провадження на всіх його етапах.

Вчасне залучення юриста значно підвищує шанси на успішне примусове стягнення боргу з боржника у повному обсязі.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5.0

Кількість оцінок:

13

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація