«Команда експертів на вашому боці!»
Старший юрист
Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.
Як подати заяву до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ)?
В яких випадках можна подати заявку до Європейского суду з прав людини (ЕСПЛ)?
Європейський суд з прав людини (European Court of Human Rights) — міжнародний судовий орган, юрисдикція якого поширюється на всі держави-члени Ради Європи, що ратифікували Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод.
Зокрема, серед країн, що ратифікували Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод є і Україна, а тому громадяни України мають право на подання скарги до Європейського суду з прав людини.
Перш ніж подавати скаргу до ЄСПЛ потрібно звернути увагу, що предметом скарги можуть бути тільки права й свободи, які гарантуються Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, зокрема, і протоколами до неї.
Серед найпоширеніших порушень прав людини в України в рамках кримінального процесу є порушення права на життя, заборону катування, права та свободу та особисту недоторканість, права на справедливий суд, права на повагу до приватного і сімейного життя, права та ефективний спосіб правового захисту тощо.
А тому, якщо Ваше право передбачене Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод або протоколами до неї було порушено Ви маєте право подання скарги до ЄСПЛ.
Слід звернути увагу і на те, що подавати відповідну скаргу до ЄСПЛ, а саме з дня прийняття остаточного судового рішення або рішення органу влади, яке не підлягає оскарженню.
Саме з дня прийняття остаточного судового рішення або рішення органу влади, яке не підлягає оскарженню у Вас є ЧОТИРИ місяці на подання відповідної скарги до ЄСПЛ.
Відомості, щодо порушення Ваших прав і основоположних свобод викладаються в ФОРМУЛЯРІ, який Ви зможете знайти на офіційному сайті ЄСПЛ (доступ за посиланням – https://www.echr.coe.int/Pages/home.aspx?p=home).
На якій мові потрібно подавати заяву до Європейського суду?
Офіційними мовами Європейського суду є англійська та французька, однак Ви можете звертатися до Європейського суду офіційною мовою однієї із держав, що ратифікувати Конвенція про захист прав і основоположних свобод.
Направляти відповідні заповненні Формуляри (заяви) до Європейського суду можна поштою за адресою, яка безпосередньо вказана на цьому Формуляру.
Після отримання Вашого Формуляру засобами поштового звʼязку Секретаріат Європейського суду направляє Вам лист в якому повідомляє наступне:
«Ваша заява не є прийнятною для розгляду Європейським судом з прав людини»
або
«Ваша заява є прийнятною для розгляду Європейським судом з прав людини»
та Вам буде надано подальші інструкції з комунікації з Європейським судом.
Для того аби Ваш Формуляр був «прийнятним» та прийнятим до розгляду Європейським судом з прав людини краще звернутися до спеціалістів, які допоможуть Вам якісно подати скаргу до Європейського суду з прав людини. Залиште заявку у формі нижче для розрахунку вартості консультації та допомоги у поданні заяви до ЕСПЛ.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Старший юрист
Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.
Кейси по темі статті:
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня