Як подати заяву до поліції? Заява про вчинення кримінального правопорушення

«Команда експертів на вашому боці!»

Мамедова Лілія Теймурівна
E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-32

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз

Як подати заяву до поліції? Заява про вчинення кримінального правопорушення

Час прочитання: 2 хв.

Проти Вас чи Ваших близьких вчинили злочин? Ви хочете захистити власні інтереси в суді? Перший крок, який Вам варто обов’язково зробити – звернутися за допомогою до правоохоронних органів з відповідною заявою. При цьому дуже важливо правильно оформити заяву про вчинення кримінального правопорушення та подати її. Саме цей етап впливає на оперативність початку розслідування та його результативність, викриття винних з подальшим притягненням їх до відповідальності. Оформити та подати заяву про вчинення кримінального правопорушення до поліції Вам допоможуть фахівці «PRIKHODKO & PARTNERS».

 

Ми забезпечуємо інтереси свідків та потерпілих. Відповідні послуги надаються нами «під ключ».

Варто серйозно підійти до цієї справи, адже правоохоронні органи, у випадку самостійного подання заяви, можуть Вам відмовити у занесенні справи до ЄРДР (Єдиний реєстр досудових розслідувань).

Особливості оформлення заяви про вчинення кримінального правопорушення

Оформлення заяви про вчинення кримінального правопорушення має відбуватися одночасно з тим, як прибудуть співробітники поліції. В цьому Вам допоможуть адвокати нашої юридичної компанії.

Оперативність складання та подання заяви допоможе уникнути багатьох проблем.

  • По-перше, далеко не у всіх випадках представники поліції приймають заяви від свідка чи потерпілого. Їм може бути достатньо пояснень. При цьому пояснення – це не підстава для реєстрації повідомлення про вчинення злочину в ЄРДР.
  • По-друге, далеко не всі обізнані з тонкощами юридичної термінології. Наприклад, потерпілий може підписати пояснення, складенні представниками поліції, які не відповідатимуть об’єктивним реаліям. В кінцевому рахунку це може призвести до того, що з категорії потерпілого Ви станете підозрюваним.
  • По-третє, неправильне оформлення заяви може призвести до тривалої судової тяганини. Таким чином, дуже важливо звернутися до професіоналів.

Структура заяви про злочин

Заява про вчинення кримінального правопорушення складається в довільній формі. Сучасним українським законодавством не визначено зміст та форму заяви про злочин.

 

Серед інформації, яка найчастіше вказується в заяві:

  • Інформація про заявника (прізвище, ім’я, по-батькові, місце проживання, телефон та ін.).
  • Адреса Управління поліції, до якого подається заява.
  • Опис обставин вчиненого злочину.
  • Опис шкоди, завданої дійсним злочином.

Це лише основні складові. Варто також додати копії наявних документів, які можуть підтвердити обставини злочину (за наявності) та його наслідки.

Після того, як буде підготовлено та подано заяву, фахівці «PRIKHODKO & PARTNERS» проконтролюють, щоб відомості про кримінальне правопорушення були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Подання заяви до поліції – дуже важливий етап для початку розслідування. Адвокати «PRIKHODKO & PARTNERS» здійснюють ефективний захист прав свідків та потерпілих. Все, що Вам потрібно зробити – записатися на попередню консультацію до фахівців нашої юридичної компанії. Всі необхідні контакти Ви знайдете на головній сторінці нашого сайту. Ми маємо необхідний практичний досвід для надання професійних юридичних послуг!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація