Фото: Як подати заявку про неплатоспроможність фізичної особи?

«Кожен хто співпрацює з нами - звільняє себе від обтяжливих кредитів. Ми оформлюємо банкрутство "під ключ" по всій Україні!»

Колесник Ілля Олександрович

Спеціаліст з банкрутства фізичних та юридичних осіб. Надає юридичний супровід у процедурах банкрутства фізичних осіб, ФОП, юридичних осіб, а також закритті виконавчих проваджень, укладенні реструктуризації і мирових угод з фінансовими установами.

Зв'язатися зараз

Як подати заявку про неплатоспроможність фізичної особи?

Час прочитання: 2 хв.

Україна, як і багато інших країн, має власну систему законодавства, що регулює процедуру подання заяви про неплатоспроможність фізичної особи. Цей процес має свої особливості та вимоги, які слід дотримуватися для успішної реалізації заяви.

Хто може подати заяву?

Причини неплатоспроможності можуть бути різними, такими як втрата роботи, зменшення доходів, зростання витрат, несподівані витрати або невдалі інвестиції. Заява про неплатоспроможність фізичної особи може бути подана лише самою фізичною особою (боржником), що не може вчасно виконати свої фінансові зобов'язання щодо погашення боргів. Фізична особа має право звернутися до господарського суду з цією заявою в разі наявності певних обставин, які свідчать про її неплатоспроможність або загрозу такої неплатоспроможності.

Що потрібно для успішного розгляду заяви?

Для успішного розгляду заяви в суді необхідно повністю відповідати встановленим процедурам та надати необхідні докази/підтвердження неплатоспроможності. Ті самі підтвердження можуть містити наступне: рішення суду, офіційні угоди, початкові фінансові документи, які містять інформацію про бізнес-операції та доводять їх виконання (такі як виписки з банківських рахунків, платіжні доручення, квитанції, рахунки-фактури, різні листи, протоколи), і будь-які інші свідчення, які підтверджують той факт, що боржник не виконує свої фінансові зобов'язання, або, в разі наявності загрози неплатоспроможності, вказують на можливість такого невиконання.

Законодавче закріплення та яким чином можна подати заяву про неплатоспроможність

Кодексом України з процедур банкрутства введено так зване поняття "добровільне банкрутство" для фізичних осіб. Це право, яке надається боржнику-фізичній особі, і воно дає можливість реструктурувати свої борги, або навіть отримати часткове або повне їх прощення (списання). В результаті цього процесу боржник може звільнитися від фінансових зобов'язань і повернутися до стану, коли він може виконувати свої фінансові обов'язки.

Ця процедура, відома як "неплатоспроможність фізичних осіб", була впроваджена законодавцем як інструмент для того, щоб фізичні особи мали можливість виходити зі складної фінансової ситуації шляхом правового заходу. Головною метою є звільнення від боргів та відновлення фінансової стабільності.

Заява про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність подається боржником до господарського суду за наявності відповідних підстав.

В самій заяві обов'язково повинні бути вказані наступні дані:

  • найменування господарського суду, до якого подається заява;
  • власне прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи;
  • місце проживання;
  • РНОКПП та паспортні данні;
  • контактні дані;
  • викласти обставини, що стали підставою для звернення до суду та зазначити перелік документів, які додаються до заяви.

Для того аби полегшити собі життя і бути впевненими в тому, що всі необхідні дії виконано та всі необхідні документи додано звертайтесь до фахівців-юристів – адвокатського бюро «Приходько та партнери». Команда обов’язково проконсультує вас та допоможе з усіма нюансами, що допоможе з вашою проблемою.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціаліст з банкрутства фізичних та юридичних осіб. Надає юридичний супровід у процедурах банкрутства фізичних осіб, ФОП, юридичних осіб, а також закритті виконавчих проваджень, укладенні реструктуризації і мирових угод з фінансовими установами.

Зв'язатися зараз

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація