Як подати особу в міжнародний розшук Інтерпол?

«Команда експертів на вашому боці!»

Мамедова Лілія Теймурівна
E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-32

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз

Як подати особу в міжнародний розшук Інтерпол?

Час прочитання: 3 хв.

Головний напрямок взаємодії представників правоохоронних органів з Інтерполом – встановлення місцезнаходження осіб, які перебувають у розшуку. З якою метою встановлюється ця взаємодія? З метою простого інформування, визначення місцезнаходження особи або затримання. В цій статті наші фахівці – юристи Приходько та Партнери розкажуть, які особливості має процес подання особи в міжнародний розшук Інтерпол.

Розпочнемо з того, що чинне Кримінально процесуальне законодавство має певні недоліки. Серед іншого, в ньому відсутня чітка правова регламентація оголошення особи в розшук Інтерполом. Саме через це деякі питання міжнародного розшуку вимагають доопрацювання.

 

Законодавча база питання

Відповідно до чинного українського законодавства, виділяється 3 види розшуку:

  • Національний (тобто, розшук в межах держави).
  • Міждержавний (в межах двох та більше держав).
  • Міжнародний розшук.

Більш детально зупинимось на міжнародному розшуку. Цікаво, що нормативно не визначено значення поняття  «міжнародний розшук». Україну включено до сфери впливу Інтерполу з 1992 року. Через рік даний факт було підтверджено Постановою Кабінету Міністрів України. Пізніше було прийнято ряд інших положень та інструкцій щодо взаємодії з Інтерполом.

Цими документами визначено порядок співробітництва між українськими органами правопорядку та Генеральним секретаріатом Інтерполу. Мова йде про діяльність, яка пов’язана з попередженням та розслідуванням злочинів, які мають статус міжнародних.

Конкретно це співробітництво полягає в наступному:

  • Підготовка ініціативних запитів до представників Інтерполу.
  • Обмін наявною інформацією (криміналістичною, оперативно-довідковою та оперативно-розшуковою).

Інструкцією № 3/1/2/5/2/2 (пункт 4.4) передбачено, що міжнародний розшук громадян розпочинається із запиту, надісланого до Національного центрального бюро Інтерполу.

Запит повинен мати об’єктивну та повну інформацію стосовно фактів, подій, які стосуються осіб в розшуку. Серед іншого, має бути зазначена наступна інформація:

  • Номер кримінальної справи та її подробиці.
  • Опис обставин вчиненого злочину/злочинів.
  • Повна інформація про особу, яка перебуває в розшуку.

Після перевірки отриманої інформації,  особа оголошується Інтерполом в розшук.

Серед заходів, які можуть бути вчинені на території іншої держави:

  • Встановлення контролю над пересуванням особи, яка перебуває в розшуку.

У цьому випадку представники Інтерполу за межами України можуть надати інформацію щодо перебування особи, яку розшукують.

  • Затримання та арешт підозрюваного з його наступною екстрадицією.

Ініціатор розшуку має гарантувати в запиті до НЦБ, що при затриманні особи, яку розшукують за межами України, до її уповноважених органів буде обов’язково надіслано клопотання про здійснення екстрадиції особи.

Допомога професійних юристів в поданні особи в міжнародний розшук Інтерпол

Самостійно подати особу в розшук через Інтерпол – дуже складне завдання. Краще за все довірити цю справу професійному адвокату.

Адвокатське бюро Приходько та Партнери має необхідний практичний досвід з подання звернень до міжнародної організації Інтерпол. Все, що вам потрібно зробити – звернутися до наших адвокатів. Все інше ми зробимо за вас.
У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг юристів з подання особи в міжнародний розшук Інтерпол заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація