Як подати на аліменти без розлучення?

"Очікуваний результат від нашої роботи - наша норма. Давати клієнту більше ніж він очікує - наша ціль."

Сулик Роман Андрійович

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз

Як подати на аліменти без розлучення?

Час прочитання: 2 хв.

Сімейним кодексом України передбачається, що батьки мають обовʼязок щодо утримання своїх біологічних дітей, якщо вони при цьому не досягли повноліття.

Проте в житті часто так трапляється, що батьки офіційно одружені, проживають разом, проте їхні діти не отримують належну фінансову підтримку від одного із членів подружжя.

При цьому діти не одержують в достатній кількості розвиваючих книжок, ігор, іграшок, відпочинку тощо, а все це в майбутньому впливає на формування особистості та її здорового зростання в цілому.

Виникає цілком логічне питання чи можна стягнути аліменти, перебуваючи в офіційно зареєстрованому шлюбі? В чому і вбачається актуальність даної тематики.

А тому у цій статті ми розглянемо як подати на аліменти без розлучення з іншим членом подружжя.

Які існують способи стягнення аліментів без офіційного розлучення подружжя?

Законодавство України передбачає, що існує 2 можливих шляхи стягнення аліментів без розірвання шлюбу, а саме:

  • досудовий порядок;
  • судовий порядок.

Досудовий порядок передбачає, що подружжя укладає добровільно договір між собою в якому чітко прописує умови сплати аліментів на дитину та визначає їх конкретну суму, яка буде сплачуватись, а також терміни виплати.

При цьому умови такого договору не повинні порушувати права дитини. Форма укладення договору - письмова із обовʼязковим нотаріальним засвідченням.

Окрім укладення договору, досудовий порядок також в себе включає можливість вирішення сплати аліментів в усному порядку між подружжям, де останні й домовляються про всі аспекти сплати аліментів без розірвання шлюбу.

Судовий порядок передбачає звернення особи до судових органів влади у випадках, коли один із батьків не бажає сплачувати аліменти на дитину в добровільному порядку.

Позовна заява про стягнення аліментів без розірвання шлюбу подається за тим же принципом, як і позовна заява про стягнення аліментів після розірвання шлюбу - за зареєстрованим місцем проживання відповідача.

Необхідний пакет документів для звернення до суду:

  • позовна заява, складена відповідно до вимог законодавства;
  • копія паспорта та РНОКПП позивача;
  • копія свідоцтва про шлюб;
  • копія свідоцтва про спільних дітей у подружжя.

Важливо! При зверненні до суду із позовом про стягнення аліментів варто памʼятати, що існують певні фактори, які обовʼязково впливають на розмір аліментних виплат.

До таких факторів суди зазвичай відносять: стан здоровʼя дитини, стан здоровʼя платника аліментів та іншого члена подружжя, рівень доходів, загальне матеріальне становище (наприклад, проживання у власній нерухомості чи орендованій), наявність інших дітей у платника аліментів тощо.

Після їх вивчення суд буде визначити як призначити аліменти, чи в твердій грошовій сумі, чи в частці від офіційного доходу особи.

Ви проживаєте в офіційно зареєстрованому шлюбі, проте хочете стягнути аліменти із іншого члена подружжя? В такому випадку вам не обійтись без кваліфікованої допомоги від юристів - адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наша команда детально ознайомиться із вашою ситуацією та надасть консультацію щодо можливих варіантів вирішення питання, оскільки ми цілком розуміємось на тонкощах сімейного права. Звертайтесь!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація