Як підтвердити стаж ФОПу?

"Кожна людина має моральну нагоду захищати свої права".

Чмона Альона Олександрівна
E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.

Зв'язатися зараз

Як підтвердити стаж ФОПу?

Час прочитання: 3 хв.

Фізичні особи-підприємці в Україні підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню. У тому числі, це стосується і тих, хто обрав для себе спрощену систему оподаткування. Пенсійне право є одним з напрямків спеціалізації адвокатського бюро «Приходько та партнери». Якщо вас цікавить консультація або юридичний супровід запитів на цю тему, ви можете звернутися до нас за такою послугою. А поки більш детально зосередимося на особливостях правового регулювання цього питання.

Отже, що говорить чинне законодавство?

Основним нормативно-правовим актом, котрий присвячений цій темі, є Закон України № 1058-ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Варто звернути увагу на статтю 11 цього закону. Там ідеться про те, що загальнообов’язкову державному пенсійному страхуванню підлягають ФОП, у тому числі – ті, котрі обрали спрощену систему оподаткування. При цьому, під особливим способом оподаткування мається на увазі єдиний податок, фіксований податок або придбання спеціального торгового патенту.

 

У пункті 3-1 Прикінцевих положень згаданого закону визначені періоди, котрі включаються до страхового стажу для визначення права на призначення пенсії згідно із статтею 26 цього ж закону.

Також є підзаконні нормативно-правові акти, які конкретизують процедуру підтвердження стажу для ФОП. Зокрема варто звернути увагу на:

  • пункт 4 «Порядку підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній». Цей Порядок було затверджено урядовою Постановою № 637, котра датується 12 серпня 1993 року;
  • абзац 4 підпункту 2 пункту 2.1 «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». А цей Порядок затверджено постановою правління ПФУ № 22-1 від 25 листопада 2005 року.

Саме такими є ключові нормативно-правові акти, які регулюють це питання. Розглянемо далі особливості та проблеми реалізації правових норм у практичній площині.

Які ускладнення можуть трапитися на практиці?

Ті пенсіонери, котрі мали досвід взаємодії з Пенсійним фондом, добре знають, що чиновники цієї установи рідко йдуть назустріч та ставляться до кожного документа, поданого для оформлення пенсії, вкрай прискіпливо. Тож люди часто стикаються з немотивованою відмовою у врахуванні частини стажу. Або ж – іншими проблемами в призначенні та нарахуванні пенсії. У таких випадках потрібна консультація та допомога від кваліфікованих юристів. Саме такі експерти працюють в нашому адвокатському бюро.

Варто відзначити, що юридична підтримка може бути актуальною не лише у випадку конкретних проблем, а й під час підготовки до взаємодії з Пенсійним фондом, коли ви лише збираєте пакет документів та маєте намір писати відповідну заяву.

 

Самотужки людині буває вкрай складно опрацьовувати норми згаданого вище закону та підзаконних актів. Особливо – не маючи спеціалізованих юридичних знань та досвіду їх практичного застосування. Натомість, ми представляємо інтереси своїх клієнтів у взаємодії з Пенсійним фондом регулярно. Тому готові забезпечити високу якість юридичного супроводу, адже звикли працювати на результат.

Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом, щоб надати консультацію та запропонувати шляхи вирішення Вашого питання.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація