E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ЯК ПІДТВЕРДИТИ ГРОМАДЯНСТВО УКРАЇНИ ДИТИНИ, ЧИЇ БАТЬКИ – ІНОЗЕМЦІ СТАЛИ НЕЛЕГАЛАМИ В УКРАЇНІ?

Це питання було досить актуальним завжди, але в умовах карантинних обмежень у 2020 році він набув особливої ​​популярності.

Ситуація 1:

Дитина народилася на українській території, її обидва батьки є громадянами іншої держави та мають нелегальний статус в Україні.

Для початку з’ясуємо, що є нелегальним статусом іноземного громадянина на території України. Відповідно до пункту 14 статті першої Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» нелегальний мігрант – це іноземний громадянин, який перетнув український кордон крім пропускних пунктів, порушив режим перетину кордону, а також іноземний громадянин, який, маючи законні причини для приїзду на територію України, але під час перебування на території України втратив фундамент для подальшого перебування на її території або ухилився від виїзду з України. Маючи цей статус, батьки дитини не зможуть оформити навіть свідоцтва про народження дитини, а про проходження процедури підтвердження громадянства дитини.

Що робити таким батькам? Як отримати довідку про громадянство дитини, щоб надалі отримати закордонний паспорт України, мати можливість разом із дитиною вільно перетинати кордон та не порушувати міграційне законодавство?

Є два варіанти для вирішення цієї ситуації

  • Перший варіант: один із батьків виїжджає з України згідно з міграційним законодавством, повертається назад. Будучи в законному статусі (за візою, для країн з візовим в’їздом в Україну, або ж, в рамках 90 днів, або 180 днів (для громадян РБ), оформляє, спочатку, свідоцтво про народження дитини, а після – Довідку про підтвердження громадянства України. Одночасно, обидва батьки не можуть виїхати за кордон, так як у дитини на той момент ще не буде свідоцтва про народження та закордонного паспорта України, який необхідний для перетину кордону, а залишити одну малолітню або неповнолітню дитину одну на території України під якимось кутом може розцінюватися, як акт лютого невиконання батьківських обов’язків, тягне у себе дуже погані наслідки.
  • Другий варіант: згідно з Порядком про продовження терміну перебування та продовження або скорочення терміну тимчасового перебування іноземців або осіб без громадянства на території України, затверджений Постановою КМУ від 15 лютого 2012 року № 150 (далі в тексті – Порядок) – вже обидва батьки одночасно мають право подати документи до міграційної служби за місцем свого проживання щодо продовження ним законного терміну перебування на території України. Відповідно до Порядку, якщо іноземець, маючи поважну причину, не встигає оформити тимчасовий або постійний дозвіл на проживання (а дитина, народжена в Україні, чиє громадянство буде підтверджено, є підставою для подання документів на постійний дозвіл на проживання) має право на продовження терміну перебування.

Після прийняття рішення Департаментом міграційної служби України щодо іноземця про продовження терміну перебування до його закордонного паспорта проставляється штамп з датою продовження. На підставі цього штампу батьки оформлюють довідку про підтвердження громадянства України.

Якщо не читати закони, то практично термін оформлення довідки про підтвердження громадянства України займає в середньому 2-3 місяці.

На шляху оформлення продовження терміну перебування, довідки про підтвердження громадянства України, постійної посвідки на проживання, відповідно, люди 100% стикатимуться з незрозумілими моментами з документами, складності їх оформлення, важкої процедури подання та отримання кінцевого результату в міграційній службі.

Щоб уникнути цих неприємних моментів, профільні юристи міграційного права вам завжди прийдуть на допомогу.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація