Як перевірити заборону на виїзд з України?

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Як перевірити заборону на виїзд з України?

Час прочитання: 3 хв.

На сьогодні в Україні діє військовий стан, тож виїзд заборонено усім військовозобов’язаним чоловікам. Однак, окрім цієї категорії, є й інші. Це ті, хто не може виїхати з України з інших причин. Зазвичай ідеться про певні проблеми з дотриманням чинного законодавства. Пропонуємо вашій увазі більш детально ознайомитися з цією темою, аби отримати відповіді на актуальні запитання. А також ми розповімо, чим може бути корисною допомога фахівців, котрі працюють в юридичній компанії «Приходько та партнери».

Чому громадянам можуть заборонити виїзд?

Отож, серед таких підстав варто відзначити наступні:

  • Відкриття провадження. Це стосується кримінальних справ, де заборона на виїзд є заходом примусу, котрий використовується до особи. Тут немає нічого дивного, оскільки відкрите кримінальне провадження та подальші слідчі дії передбачають присутність особи на місці – як в контексті взаємодії зі слідством, так і в ключі можливої подальшої кримінальної відповідальності.
  • Борги по сплаті податків. Якщо особа не сплатила податки зі своєї підприємницької діяльності чи нерухомості, їй теж може бути заборонено виїзд. Таким чином держава стимулює громадян до виконання норм податкового права. Окрім того, може йтися не лише про податки, а й про штрафи. Коли громадянин має такі борги перед ДПС, цілком імовірно, що в нього будуть проблеми з виїздом за кордон.
  • Борги за аліменти. Ця причина є однією з найбільш розповсюджених. Нерідко, ухиляючись від сплати аліментів, особа не має особливих проблем в Україні, а представники Державної виконавчої служби часто неохоче беруться за супровід у виконанні судового рішення щодо сплати аліментів. Однак ситуація разюче змінюється тоді, коли виникає потреба виїхати за кордон. Несплата аліментів стає вагомою причиною для того, аби це було неможливим. Є цілий реєстр боржників по сплаті аліментів. Можна перевірити наявність себе у ньому через Опендатабот.
  • Адміністративний нагляд Національної поліції. Якщо особа перебуває під таким наглядом, то вона теж не зможе виїхати, доки він відбувається.

 

Ще одна категорія осіб – це ті, хто знає державну таємницю. Одним словом, достатньо велика кількість людей може стикнутися з перешкодами стосовно виїзду з України.

Як перевірити, чи не заборонено Вам виїзд з України?

Дехто намагається самотужки спрямовувати запит до відповідних державних органів, однак такий варіант не завжди працює швидко. Значно краще, коли ви заручаєтеся підтримкою компетентних юристів, які можуть дієво допомогти.

 

Ми можемо звернутися до ДПС, ДМС, Мін’юсту, суду та інших уповноважених державних органів з запитом, аби перевірити, чи діє щодо особи заборона виїзду за кордон. З нашою допомогою це працює значно швидше в силу наступних причин:

  • Ми знаємо, як грамотно сформулювати запит, аби відповідь на нього була належною.
  • Ми орієнтуємося в тому, як правильно перевірити наявність чи відсутність заборони на виїзд у кожному конкретному випадку, відштовхуючись від обставин ситуації.
  • Ми маємо можливість суттєво швидше отримати відповідь на запит, з огляду на те, що саме на адвокатський запит уповноважені державні органи мають відповісти у доволі стислі терміни, передбачені чинним законодавством.

Отож, звертайтеся. Фахівці юридичної компанії «Приходько та партнери» є тими, хто допоможе вам дізнатися щодо заборони на виїзд у конкретній ситуації. Ми регулярно стикаємося зі зверненнями своїх клієнтів, які потребують допомоги шляхом спрямування адвокатського запиту до уповноважених органів. Тож знаємо, що робити.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація