Як перевірити заборону на в’їзд в Україну?

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Як перевірити заборону на в’їзд в Україну?

Час прочитання: 3 хв.

Для того, щоб правильно розібратися в причинах та механізмах постановки заборони на в'їзд в Україну, потрібно для початку розділяти два поняття: відмова у в'їзді в Україну та заборона на в'їзд в Україну.

Рішення про відмову приймається виключно у момент спроби в'їзду іноземця в Україну та причиною такого рішення здебільшого є невідповідність вимог, передбачених законодавством України для в'їзду в Україну. Наприклад, у іноземця немає візи в паспорті, що дозволяє в'їзд в Україну, або в нього недійсні документи, або не підтверджена мета поїздки.

Рішення приймається на місці, в пункті пропуску і не несе за собою жодної відповідальності чи наслідків. Відповідно до рішення про відмову у в'їзді іноземець має у найкоротші терміни повернутися до країни свого громадянства або країни постійного проживання.

Щодо заборони на в'їзд в Україну, то, навіть усунувши причини відмови у в'їзді в Україну, які стали підставою для ухвалення рішення про заборону на в'їзд в Україну - людина не зможе в'їхати в Україну, поки діятиме дане рішення.

Якщо відкрити норми закону, то можна побачити, що рішення про заборону на в'їзд в Україну не є обов'язковим, а несе в собі лише факультативне значення при процедурі примусового виїзду (процедура, яка застосовується до іноземця у разі порушення термінів його допустимого перебування на території України). Вивчаючи судову практику та проводячи аналіз персональних справ клієнтів юридичної компанії "Приходько та партнери" – досить часто відбувається ототожнення підстав для примусового виїзду іноземця та заборони на в'їзд до України.

Рішення про заборону в'їзду в Україну приймається органами міграційної служби, Прикордонної служби та Служби безпеки на строк до трьох років. У разі невиконання цього рішення термін зростає до десяти років.

Проблема ще й у тому, що подібне рішення не завжди доводиться до відома іноземцю, не завжди ставиться відповідна печатка про заборону на в'їзд у паспорт (червоний або чорний штамп, як його ще називають) і тому буває багато незрозумілих ситуацій через це на кордоні при наступному в'їзді.

Як зрозуміти по діях прикордонників чи інших органів, що стосовно Вас приймають рішення про заборону на в'їзд до України?

У вас можуть взяти паспорт на перевірку, як завжди. Якщо у вас виникають підозри або ви розумієте, що порушили термін вашого перебування і при вашому наступному в'їзді по вам довго триває перевірка або вам щось пишуть або ставлять у паспорт – знайте - це заборона.

Якщо ми говоримо про таку саму ситуацію, але в органах міграційної служби – по іноземцю спочатку приймається постанова про порушення терміну перебування, далі робиться рішення про примусовий виїзд та у комплексі – заборона на в'їзд в Україну.

 

Як перевірити наявність чи відсутність заборони на в'їзд до України?

Дуже просто: зверніться до адвокатів юридичної компанії "Приходько та партнери". Ми зробимо адвокатський запит у відповідні державні органи та, проаналізувавши інформацію у відповіді, яку отримаємо – зможемо запропонувати вам шляхи зняття такої заборони: адміністративну чи судову.

Відповідно до законодавства – відповідь за адвокатський запит наші адвокати отримають протягом п'яти днів.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація