Як перевірити, чи правильно нарахована пенсія?

"Кожна людина має моральну нагоду захищати свої права".

Чмона Альона Олександрівна
E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.

Зв'язатися зараз

Як перевірити, чи правильно нарахована пенсія?

Час прочитання: 3 хв.

Коректність нарахування пенсії – запит, який часто виникає в клієнтів, котрі звертаються за юридичними послугами в Україні. Справа в тому, що Пенсійний фонд України нерідко порушує права пенсіонерів, як би парадоксально це не звучало. Але ті люди, котрі стикалися з цими явищами на практиці або чули гіркий досвід рідних і знайомих, знають, про що йдеться.

Якими є поширені порушення в питанні нарахування пенсії?

Кожен пенсіонер, котрий зіткнувся з такою позицією ПФ, має свою історію. Комусь не врахували додаткові види грошового забезпечення на основі оновленої довідки. Комусь відмовилися враховувати частину трудового стажу, з огляду на нечіткі записи у трудовій книжці. А комусь не враховують пільговий стаж так, як це передбачає законодавство. Також часто трапляються проблеми, коли людина, маючи право на різні види пенсії, обирає один з них. У таких випадках часто неправильно рахується середній розмір зарплатні.

 

Яким би не був сюжет конкретно вашої історії, важливо відстоювати свої права та законні інтереси. Пропонуємо більш детально ознайомитися з тим, як це можна зробити. А якщо ви, в принципі, не знаєте, як можна перевірити правильність нарахування пенсії, ми далі про це теж детально розповімо.

Як варто діяти, аби дізнатися, чи правильно нарахована пенсія?

Щоб здійснити таку перевірку, ви можете зареєструватися на Порталі електронних послуг ПФУ. Та значно більш ефективно буде звернутися до юристів, котрі спеціалізуються на таких клієнтських зверненнях. Саме такі фахівці працюють в адвокатському бюро «Приходько та партнери». Тож більш коректну та точну інформацію про правильність нарахування пенсії можна дізнатись через адвокатський запит. За допомогою нього ми можемо запитати всю інформацію та документи.

Норми чинного законодавства надають адвокату право вимагати надання будь-якої інформації, а також – документів. За її ненадання передбачена юридична відповідальність.

Що робити, якщо пенсія нарахована невірно?

Якщо виявилося, що з нарахуванням пенсії є проблеми і насправді вона повинна бути більшою, спочатку потрібно спробувати вирішити питання безпосередньо через Пенсійний фонд. Такий варіант називається адміністративним і, на жаль, а практиці він здебільшого не дає результату. Можливо, в когось виникло питання стосовно того, чому не можна одразу звернутися до суду, якщо оскарження рішень, дій та бездіяльності ПФ в адміністративний спосіб є неефективним. Справа в тому, що суд зважає, чи намагалася людина сама вирішити своє питання, напряму комунікуючи про це з представниками Пенсійного фонду.

 

Отже, підсумовуючи викладене вище, важливо зазначити те, що судовий формат продовжує ланку дій у відстоюванні пенсіонером своїх прав, однак це не замінює важливості адміністративного етапу, попри відсутність його результативності у більшості ситуацій.

Також важливо знати те, що після отримання відмови від ПФ стосовно належного нарахування пенсії у вас є достатньо стислі строки, аби подавати позов до суду. Розгляд справи у таких випадках відбувається в порядку адміністративного судочинства.

Ми регулярно маємо справу з такими клієнтськими зверненнями, завжди працюємо на результат та з практики знаємо, що такі справи є виграшними. Тож не зволікайте і звертайтеся.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація