Фото: Як перевестись в іншу військову частину під час війни?

"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз

Як перевестись в іншу військову частину під час війни?

Час прочитання: 3 хв.

Служба в ЗСУ або інших збройних формуваннях є непростою справою. На практиці виникають ситуації, що продовжувати службу в тій чи іншій частині не можливо й постає питання про можливість переведення в іншу військову частину. Але часто військовослужбовці зіштовхуються з тим, що не можуть реалізувати вказане право з ряду об'єктивних причин.

Яким нормативно-правовим актом регулюється дане питання?

Інструкція про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, Наказ Міністерства оборони України №170 від 10.04.2009 р.

Можливі підстави для переведення

  • Стан здоров'я. Наприклад, якщо військовослужбовець отримав поранення під час бойових дій, то зрозуміло, що він не може продовжувати службу у тій частині, яка несе службу на передових позиціях. Або стан здоров'я погіршився на стільки, що не дає продовжувати службу на тій посаді у в/ч, а інших вільних посад немає, то такого військовослужбовця може бути переведено.
  • Сімейні обставини. Якщо у військовослужбовця троє або більше неповнолітніх дітей або батьки з інвалідністю, то він має право нести службу за місцем проживання. Тобто, якщо такого військовослужбовця мобілізували у іншу частину, то його може бути переведено в іншу військову частину за місцем його проживання. До таких сімейних обставин також можна віднести самостійне виховання дитини, або наявність дитини з інвалідністю.
  • Власне бажання військовослужбовця.
  • Службова необхідність та інші організаційні заходи.

З чого почати?

  • Отримати відношення. Відношення з військової частини - це документ на основі якого військовослужбовець може перевестися по службі з однієї частини до іншої. Його потрібно брати саме в тій частині в яку бажає перевестись військовослужбовець. Іншими слова, це основний документ, що дозволяє здійснити переведення. Це потрібно для того, щоб в частині в якій служить військовослужбовець, розуміли, що для нього є місце в іншій частині в яку він бажає перевестися.
  • Подати рапорт командиру. В рапорті необхідно вказати причину переведення, а також додати до нього відношення.
  • Отримати згоду на переведення та наказ про звільнення з вказаної військової частини.

Чи можна перевестися до іншої частини під час війни?

Так. Законодавство не містить жодних обмежень для переведення під час воєнного стану, якщо є для цього всі необхідні підстави.

А як на практиці?

На практиці можуть виникати ситуації, що командири не погоджують переведення з низки підстав або в окремих випадках безпідставно. Ще однією з проблем переведення може бути те, що проблематично отримати відношення, адже у багатьох частинах може не бути вільних місць.

 

Якщо у Вас виникають питання або сумніви щодо переведення до іншої в/ч під час війни, то проконсультуйтеся у адвоката з військових справ. Часто грунтовна правова консультація розвіє всі сумніви та надасть всі відповіді на питання, які цікавлять.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація