Фото: Як перевести квартиру до нежитлового фонду і скільки це коштує?

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Як перевести квартиру до нежитлового фонду і скільки це коштує?

Час прочитання: 2 хв.

Достатньо часто як у юридичних, так і у фізичних осіб виникає необхідність переведення квартири з житлового до нежитлового фонду. Це питання може супроводжуватися багатьма проблемами, які пов’язані з правовим регулюванням. Розв’язати всі наявні проблеми допоможуть юристи «PRIKHODKO & PARTNERS».

Відповідно до чинного українського законодавства:

Власники квартир можуть ініціювати переведення до нежитлового фонду своїх житлових приміщень. Це регламентується Житловим, Цивільним кодексом, а також підзаконними актами, будівельними правилами і нормами.

На основі вищевказаної законодавчої бази, а також Закону України про Переведення житлового приміщення в нежитлове відбувається розробка місцевими органами влади свого алгоритму дій для зміни призначення нерухомості.

Що таке нежитловий фонд?

До нежитлового фонду належать приміщення, які мають комерційне призначення (офіси, перукарні, магазини тощо). Також це можуть бути підсобні приміщення (склади, комори), а також приміщення, які відіграють суспільно важливі функції (підвали, горища, технічні кімнати та ін.). Головна відмінність між житловим та нежитловим фондом – відсутність процедури реєстрації мешканців та проживання людей. Шляхом зміни цільового призначення можна облаштувати у житлових приміщеннях магазини, перукарні, стоматологічні кабінети та ін.

Таким чином, серед основних характеристик нежитлового приміщення:

  1. Використання у виробничих або комерційних цілях.
  2. Відсутність процедур реєстрації/прописки.
  3. Вища вартість в порівняні з житловим фондом (орієнтовно +20%).

Важливо: нежитлові приміщення не можуть перебувати над житловими приміщеннями. Якщо мова йде про приміщення, які мають площу понад 100 м2, обов’язково передбачений окремий аварійний вихід та пандус для інвалідів.

Процедура переведення квартири до нежитлового фонду

Для переведення квартири до нежитлового фонду обов’язково треба підготувати технічний висновок про доцільність і можливість переведення нерухомості в нежитлове приміщення. Дуже важливо отримати пропозиції від відділу архітектури органів місцевого самоуправління про найбільш прийнятний варіант благоустрою території. Зокрема, має бути наявна технічна можливість для облаштування окремого входу.

Юридичне переведення квартири до нежитлового фонду – один із напрямків діяльності фахівців «PRIKHODKO & PARTNERS». Юристи нашої компанії мають необхідну теоретичну базу та практичний досвід для правильного і максимально оперативного переведення житлового приміщення в нежитловий фонд. Ми з легкістю вирішуємо навіть найскладніші справи. Що стосується вартості послуги, все залежить від кожного конкретного випадку. Дуже багато залежить від розмірів приміщення, його розміщення, мети використання, строків, які надаються для виготовлення потрібних дозвільних документів.

Все, що Вам потрібно зробити, так це зв’язатися з нашими фахівцями за телефонами або залишити заявку у формі нижче на розрахунок вартості переведення квартири з житлового у нежитловий фонд! Все інше ми зробимо за Вас!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація