Фото: Як отримати відношення з військової частини?

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз

Як отримати відношення з військової частини?

Час прочитання: 3 хв.

На сьогодні всі питання, що стосуються військової служби є як ніколи актуальними. Адже нормативні документи, що регулюють порядок проходження служби, видачі документів військовими частинами та центрами комплектування часто змінюється. А для військовослужбовців та членів їх родин варто розуміти як можна отримати той чи інший документ, до кого звертатися та у який строк це можна зробити. Одним з таких документів є відношення з військової частини.

Відношення з військової частини - це документ на основі якого військовослужбовець може перевестися по службі з однієї частини до іншої. Іншими слова, це документ, що дозволяє здійснити переведення.

У який випадках потрібне відношення?

Найчастіше, відношення є необхідним у випадку, коли військовослужбовець в силу стану свого здоров'я або сімейного стану повинен нести службу за місцем проживання. Тобто, якщо служба проходить в іншому регіоні, а військовослужбовець має право право на її проходження за місцем свого проживання, то з військової частини за місцем проживання потрібно відношення. Це своєрідне підтвердження того, що військова частина за місцем проживання готова прийняти та зарахувати на службу такого військовослужбовця та для нього в такій частині є місце.

 

Яким нормативно-правовим документом це регулюється?

Порядок отримання відношення та переміщення по службі регулюється Положенням про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого указом Президента України від 10 грудня 2008 року №1153/2008.

Як отримати відношення?

Відношення з військової частини можна отримати шляхом звернення безпосередньо до командира військової частини з відповідним рапортом. У рапорті варто обгрунтувати причини з яких необхідне це відношення, а також за можливості надати підтверджуючі документи (наприклад, довідка про місце проживання сім'ї, на вихованні якої є троє неповнолітніх дітей).

Командир частини повинен розглянути такий рапорт та видати відношення військовослужбовцю, яке в подальшому буде потрібне для переведення.

Відмова у наданні відношення

Непоодинокими є випадки, коли військовослужбовцю відмовляють в отриманні відношення, або рапорт розглядається командиром військової частини місяцями. В такому випадку, варто звернути увагу на пункт 110 Дисциплінарного статуту. Відповідно до якого військовослужбовці не позбавлені права подавати скарги у разі порушення їх прав.

 

Рекомендації

При поданні будь-якого рапорту варто детально ознайомитися зі своїми права. Адже чим обгрунтованішим буде складений документ, тим менше підстав для його відхилення буде у командира військової частини. А адвокати з військового права завжди допоможуть розібратися в законодавчих тонкощах, які стосуються проходження військової служби. Якісна юридична підтримка - це відчуття правової захищеності незалежно від ситуації.

Для того, щоб проконсультуватись з юристом щодо отримання відношення з військової частини та можливого супроводу юристом питання переведення в іншу військову частину – заповніть форму нижче і наш юрист з військового права з Вами зв’яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

3.9

Кількість оцінок:

14

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація