Фото: ЯК ОТРИМАТИ СВІДОЦТВО УКРАЇНСЬКОГО ЗРАЗКА ДЛЯ ДИТИНИ, НАРОДЖЕНОЇ НА ОКУПОВАНІЙ ТЕРИТОРІЇ?

"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

ЯК ОТРИМАТИ СВІДОЦТВО УКРАЇНСЬКОГО ЗРАЗКА ДЛЯ ДИТИНИ, НАРОДЖЕНОЇ НА ОКУПОВАНІЙ ТЕРИТОРІЇ?

Час прочитання: 2 хв.

Важливим завданням батьків є забезпечення своїм дітям права на ідентифікацію, гарантованого міжнародними стандартами прав людини, та зробити все можливе для того, щоб дитина мала свідоцтво про народження, яке є основою для оформлення iнших дoкументів та отримання послуг, а також дозволяє здiйснювати правовi дiї та стaвaти на медичний облiк.

У зв’язку з окупацією частини українських територій досить актуальною стала проблема встановлення факту народження на території України та отримання свідоцтва українського зразка. У даній статті обговоримо, як це можливо зробити.

Як відомо, документи, що видані органами на тимчасово окупованих територіях не можуть бути визнані за законодавством України та не приймаються працівниками державних підрозділів і медичних закладів як офіційні документи. У зв’язку з цим, чинним Цивільним процесуальним кодексом України передбачено особливі, спрощені умови для встановлення факту народження особи на території, на якій діє режим воєнного чи надзвичайного стану, або на території України, яка є тимчасово окупованою.

 

Фото: ЯК ОТРИМАТИ СВІДОЦТВО УКРАЇНСЬКОГО ЗРАЗКА ДЛЯ ДИТИНИ, НАРОДЖЕНОЇ НА ОКУПОВАНІЙ ТЕРИТОРІЇ?

Процедура отримання такого свідоцтва не є досить складною, проте одним із важливих етапів є звернення до суду для встановлення факту, що має юридичне значення, а саме — факту народження Вашої дитини.
Для того, щоб розпочати процес, необхідно скласти заяву про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, яка може бути подана:

  • батьками;
  • родичами або їхніми представниками;
  • іншими законними представниками дитини.

       Щодо підсудності справи, дана заява може бути подана до будь-якого суду на підконтрольній Україні території, незалежно від місця проживання особи, яка подає заяву. До неї потрібно додати докази, що підтверджують народження дитини, наприклад: медичні довідки, показання свідків, фотографії тощо.

Справи про встановлення факту народження на тимчасово окупованій території України розглядаються невідкладно з моменту надходження до суду такої заяви. Рішення суду, ухвалене по справах про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України підлягає негайному виконанню.

Наступним етапом після отримання судовго рішення є звернення до органу державної реєстрації актів цивільного стану з метою отримання свідоцтва про народження українського зразка.

Підсумовуючи вищевказане, встановлення факту народження дитини у судовому порядку є досить важливою та актуальною процедурою, оскільки дає можливість офіційно зареєструвати дитину, а також — отримати офіційний документ про її народження.

На практиці може виникнути безліч нюансів і запитань, зокрема, щодо особливостей судового процесу. Звернувшись до юридичної компанії «Приходько та партнери», Ви зможете отримати кваліфіковану консультацію, допомогу у підготовці та поданні заяви до суду або повний супровід на всіх етапах до отримання акту про народження Вашої дитини.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація