Як отримати статус учасника бойових дій?

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в РТЦК та СП (військкоматі)

Зв'язатися зараз

Як отримати статус учасника бойових дій?

Час прочитання: 3 хв.

Статус учасника бойових – це підтвердження того, що особа виконувала завдання у військових діях. Іншими словами брала участь безпосередньо у війні. Ще з 2014 року питання отримання статусу УБД набуло важливого значення, адже це давало змогу громадянам, які воювали отримувати пільги та компенсації встановлені законодавством. Якщо до повномасштабного вторгнення для отримання статусу УБД ставилися одні вимоги, то у 2022 році ці вимоги дещо змінилися.

Якщо аналізувати нормативні акти, що стосується отримання статусу УБД, то в них було чітко вказано, що право на отримання цього статусу мають ті військовослужбовці, які брали участь у бойових діях на території Луганської та Донецької областей. Але після 24 лютого території бойових дій поширилася і на інші території, що призвело до необхідності внесення змін до відповідних законодавчих актів.

Як отримати статус учасника бойових дій? - 2tasks complatedУмови для отримання статусу УБД

Підставою для отримання статусу учасника бойових дій є виконання бойових завдань військовослужбовцем. Якщо до 2022 року ставилася вимога щодо обов’язкової кількість днів у бойових діях, то зараз така вимога скасована. Фактично участь у бойових діях протягом одного або двох діє є підставою для отримання статусу УБД.

 

Як отримати статус учасника бойових дій? - urb 4421

Як підтвердити виконання бойових завдань?

Зрозуміло, що для того, щоб підтвердити участь у бойових діях військовослужбовець має надати певні документи. До таких документів відносяться:

  • журнали бойових дій;
  • польові листи;
  • журнали вахтових несень;
  • бойові донесення, тощо.

Тобто це може бути один або декілька документів, які підтверджують факт участі військовослужбовця у бойових діях.

Як отримати?

Командир частини в якому несе службу військовослужбовець або особисто військовослужбовець повинен звернутися до спеціально створеної комісії при військовій частині. Надати перелік документів про які йшлося вище на розгляд комісії. Після розгляду поданих документів комісія приймає рішення про надання або відмову у надання статусу УБД.

Якщо військовослужбовець не погоджується з прийнятим рішенням, то його можна оскаржити у законом визначеному порядку.

Як отримати статус учасника бойових дій? - information deskОсобливості

При отриманні статусу УБД потрібно уважно дивитися дані які вказані у документах, що підтверджують участь у бойових діях. Часто трапляється таке, що у таких документах дані військовослужбовця зазначені з помилкою, що може бути підставою для відмови в отриманні статусу УБД.

 

Що дає отримання статусу УБД?

Як вже зазначалося, статус учасника бойових дій надає військовослужбовцю ряд пільг, а саме на оплату комунальних послуг, проїзд, медичне забезпечення, тощо.

Якщо є питання, що стосуються отримання статусу УБД, то краще заздалегідь отримати потрібну інформацію у фахівців, ніж пізніше оскаржувати рішення комісії про відмову в отриманні статусу УБД. Заповніть форму нижче і наш юрист зателефонує Вам для консультації та супроводу питання отримання статусу учасника бойових дій.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація